Pondělí 22. července 2024
Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Oblačno, bouřka 27°C

Podcast: Shibari, svázat a ojet?! Co lidi vzrušuje na poutání provazy, odhalila Joan von Brook

Video se připravuje ...
Autor: jim - 
11. listopadu 2022
05:00

Již dlouhé roky se lektorka a umělkyně Joan von Brook věnuje shibari, tedy svazování, které pochází z východní odnože bondáže. Nejde v něm o žádné brutální týrání nebo ponižování svázaných, ale o samotný proces poutání. V čem tkví kouzlo shibari, svěřila Joan moderátorce Zoryi Blue v novém podcastu Už budu! 

Nahá modelka visí necelý metr nad zemí hlavou dolů, tělo má spoutané silnými i slabšími přírodními provazy, jednu nohu má svázanou vzhůru a ta druhá vypadá, jako kdyby se napřahovala ke kopu do míče „alá nůžkama.“ I tak může vypadat mistrovské umění shibari. Úplně nejzákladnější praktiky až po extrémně složité úvazy vyučuje v Subaspace studiu v Praze 5 modelka, lektorka a zakladatelka Subspace studia v Praze 5 Joan von Brook, která je navíc i rigger, tedy osoba, jež váže ostatní lidi.

„Bondáž je takový zastřešující název a my ji dělíme na západní, východní a fusion. Západní je spíše postelové vázání s bílými provazy, nějak extra to neškrtí a je to velmi pohodlné. Jde fakt jenom o to svázat a případně ojet,“ vysvětlovala Joan von Brook v podcastu.

Děkujeme, že nás sledujete, odebíráte a hodnotíte. Můžete nám napsat, co si o podcastu myslíte nebo doporučit hosta na bleskpodcasty@cncenter.cz, či přímo Zorye na její instagramový profil.

Shibari je oproti tomu tradiční a umělecké, ale může být někdy brutální. Jde v něm o samotný proces vázání a důležitá je i verbální a neverbální komunikace mezi riggerem a jeho modelkou. „Fusion je zase hodně umělecké. Fotí se ornamenty z provazů, které někdo vykresluje na záda nebo se používají barevné či světélkující provazy. Důležité je, aby to nějak vypadalo, a víceméně tam vůbec nejde o to spoutání,“ rozškatulkovala bondáž Joan.

Ona sama viděla první shibari před deseti lety v Brně u italské skupiny Kinbaku LuXuria a připadalo jí to jako pohádka. „On byl takový silný a zároveň drsný princ. Ona vypadala jako princezna. To se mi na videu tak líbilo, že jsem se na ně šla podívat naživo a bylo to pro mě ještě mnohem víc, než jen jako erotický prožitek.“ Co jí na tom vzrušovalo?

Video Už budu! Celý rozhovor s shibari umělkyní Joan von Brook 
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.