Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Podcast: Bod G neexistuje! Zaměřte se na klitoris, radí tantrická masérka

Video se připravuje ...
Autor: jim - 
5. listopadu 2022
05:00

V roce 1981 se narodil světoznámý Bod G, tedy tajemné erotogenní místečko ve stěně vagíny, při jehož stimulování měly ženy zažít extrémně silný orgasmus. Jenže zázračný bod podle bádání vědců z roku 2012 neexistuje. Tantrická masérka Klára Kloudová v podcastu Už budu! doporučuje se spíš věnovat Venušině pahorku, který zdaleka není malinkým výčnělkem mezi nohama.

Německý vědec a gynekolog Ernst Gräfenberg by se asi divil, k čemu bylo použito v roce 1981 první písmeno z jeho příjmení. Byl to právě on a jeho výzkum ze 40. let 20. století, který tvrdil, že stěna vagíny je erotogenní zóna. Částečné to o 40 let později postačilo Beverly Whippleové a jejímu týmu, aby prohlásili že našli v těle pitvané ženy „malou fazolku“, která způsobuje orgasmus.  Děkujeme, že nás sledujete, odebíráte a hodnotíte. Můžete nám napsat, co si o podcastu myslíte nebo doporučit hosta na bleskpodcasty@cncenter.cz, či přímo Zorye na její instagramový profil.

Brzy nastalo šílenství, které trvalo další léta, kdy muži i ženy hledali Bod G, a když ho nenacházeli, mysleli si, že je s nimi něco špatně. Teprve až po 31 letech se ukázalo, že ženské tělo Bod G nemá. Přišel s tím tým australské gynekoložky a vědkyně Helen E O'Connell, který svůj (ne)objev potvrdil ještě v roce 2017 po pitvě 13 žen. U žádné z nich nenašli Bod G. Objevili ale překvapivě něco jiného!

Video Premium rozhovor s tantrickou masérkou Klárou Kloudovou - Jedlička, Marek
Video se připravuje ...

Bod G je mýtus a za to mě lidé úplně nesnáší. Ale není to můj výmysl,“ říká tantrická masérka Klára Kloudová a dodává: „Ano, je tam nějaká houbovitá tkáň, ale nejsou tam žádné nervové zakončení. Nic, podle čeho bychom měli soudit, že je tam něco navíc. Jediné, na co se přišlo, že za tou stěnou máme, je klitoris.“ A právě ten hraje v ženském orgasmu větší roli, než si leckdo myslí.

Je to opravdu velký orgán, který se velmi zvětší při erekci. On vlastně zduří, zvětší se a tlačí na stěnu v pochvě. A já ho můžu dráždit, nebo alespoň jeho část, přes tu stěnu. Takže jestli budeme Bod G vnímat tímto způsobem, že je to stěna, co tlačí na klitoris, tak super! Ale prosím ne jako něco kouzelnýho,“ apeluje Klára Kloudová na čtenáře a posluchače.

Stále panuje spousta mýtů, že ženy mají být drážděné zevnitř. Průzkumy na desítkách tisíc žen ale podle Kláry prokázaly, že „jenom 18 % žen je schopno dosáhnout orgasmu jenom z dráždění zevnitř. Zbytek žen, dejme tomu kolem 80%, potřebuje dráždit zvenku klitoris, nikoliv zevnitř“.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi