Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 22°C

Máma Jitka přišla o rodiče a sestru, teď jí zemřel i manžel: Se synkem Matyášem zůstali na vše sami

Autor: jel - 
22. září 2022
06:20

Těžký osud potkal paní Jitku. Té krátce po sobě zemřeli oba rodiče i sestra, jejímu synkovi Matyášovi byl diagnostikován Aspergerův syndrom, a tak většinu svého času věnovala péči o něj. Velkou oporou jí byl manžel Ondřej, kterého potkala před pěti lety. Rodina se měla stěhovat do nového domu Kostomlatech pod Řípem. Přišla však tragédie, Ondřej nečekaně zemřel. Jitka s Matyášem zůstali na vše sami.

Sama Jitka v mládí prodělala těžký úraz páteře, který si přivodila při seskoku s padákem. Pak přišla smrt rodičů a starší sestry, pak byl Matyášovi diagnostikován Aspergerův syndrom. Máma Jitka přes všechny nástrahy osudu zůstala silná. Synkovi věnovala velkou spoustu času, doučovala ho a Matyáš se nakonec letos úspěšně dostal na střední školu.

Jenomže přišla další rána. „Ondřej byl řidič kamionu. Osudného večera se mu při jízdě do Prahy udělalo špatně. Sjel z dálnice a zastavil na kraji obce,“ popsala tragédii Jitčina kamarádka Jana. Ondřej dostal mrtvici a zemřel. Zoufalá manželka se snažila zjistit, co s ním je. Až ráno ho policie našla podle GPS, už však bylo pozdě. 

Nemají ani na skříň

Rodina měla před smrtí Ondřeje velké plány. Měli se stěhovat do nového domu. „Jitka se tam teď bude stěhovat sama. Vzhledem k synovu postižení a také Jitčinu úrazu z mládí byl hlavním zdrojem příjmů manželův plat,“ vysvětlila Jana.

Firma, kde byl Ondřej zaměstnán ještě Jitce zaslala poslední výplatu. Za tu Jitka koupila dřevo na zimu. Potřebují však také oplocení domu a vybavení bytu, Matyáš navíc bude potřebovat výbavu do školy. „Momentálně nemá ani na to, aby si koupila novou skříň a pravděpodobně se za pár týdnů nastěhuje mezi holé stěny,“ doplnila Jana. 

Ta se rozhodla pro svou kamarádku zorganizovat sbírku, aby jí alespoň trochu ulehčila v tíživé situaci. Sbírka vznikla na crowfundingové platformě Donio, kam může každý přispět libovolnou částkou.

Video  Změny v sociálních dávkách: Otcovská, ošetřovné i pěstounská péče  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině