Martha ve filmu hraje sousedku hlavní hrdinky, která bydlí společně s maminkou na vesnici, kam se právě ústřední postava přistěhuje. 

„Jsem relativně soběstačná, ale žiju s maminkou, kterou hraje moje maminka,“ řekla Blesku Martha. „Tahle role pro mě byla určitým splněním snu, protože jsem vždy toužila nějakého takové člověka hrát a byla to pro mě velká výzva. Paradoxně studuji autismus už dlouho, protože mě zajímá a je to téma, které je z nějakého důvodu přítomné v mém životě,“ dodala Issová s tím, že ji téma autismu přitahuje a zná také ve svém okolí několik lidí s Aspergerovým syndromem, které má ráda. 

Společně s maminkou Lenkou Termerovou (74) studovaly své role opravdu poctivě. „Díky režisérce Alici Nellis jsme měly k ruce i psychiatričku, která nám pomáhala,“ řekla Martha a dodala, že velmi podstatnou roli má ve filmu také kůň. Více ale nechtěla prozradit. Ovšem spojení Marthy, Lenky a režisérky Nellis už teď zaručuje, že snímek bude nejen velmi zajímavým, ale také přinese divákům náhled právě do autistické duše.

Mimo představení nové filmu si Martha na festivalu v Karlových Varech naplno vychutnává filmovou atmosféru. „Letos mám mnohem odpočinkovější režim, což mi umožňuje dělat to, co mám na festivalu nejraději a to chodit do kina,“ řekla herečka, která tak s manželem režisérem Davidem Ondříčkem (54) stihla shlédnout už velké množství snímků.

„Mnoho mých kamarádů tady mělo premiéru svých filmů a vždy, když začnu jmenovat, tak na někoho zapomenu,“ řekla se smíchem Martha, která tak po hodně dlouhé době tráví čas společně jen s manželem, protože děti jsou na táborech. 

Co je Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem a řečovými schopnostmi. 

 

Fotogalerie
63 fotografií