Úterý 5. března 2024
Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav
Oblačno 11°C

Zemřel kulturista přezdívaný Brazilský Hulk (†55): Do svalů si vpichoval zvětšovací olej!

Autor: pma - 
3. srpna 2022
18:19

I když lékaři brazilského kulturistu Valdira Segata (†55) varovali, nebral na jejich apel zřetel. Sportovec toužil po tom, aby měl co největší svaly a to ideálně co nejdříve. Vpichoval si do nich tak dlouhé měsíce olej Synthol. Ten po vpichu do požadované partie ztuhne a část těla zvětší. Nese to však s sebou i zdravotní rizika a mnozí „nafouknuté“ svaly považují za odpudivé.

Existuje spousta kulturistů, kteří by dali cokoliv za to, aby se jejich svaly zázračně zvětšily bez větší píle a vytrvalého tréninku. Jedním z nich byl i Brazilec Valdir „Synthol“ Segato, který dle informací od rodiny zemřel v den svých 55. narozenin na konci července, napsal Daily Star.

Valdir v mládí hojně užíval drogy a svůj problém se s nimi snažil vyřešit v posilovně. Po několika měsících si však uvědomil, že tudy cesta nevede a že přirozeným tréninkem monstrózních svalů nedosáhne. Začal si tak do těla vpichovat speciální olej synthol, od kterého si vysloužil i stejnojmenné přízvisko. Toužil jednou vypadat jako komiksový obr Hulk či herec Arnold Schwarzenegger.

„Lékaři mi říkají, abych s tím přestal, rada, kterou mi dávají, je přestat používat synthol, ale je to moje rozhodnutí používat to. Líbí se mi to. Dívám se na sebe do zrcadla a líbí se mi, jak vypadám,“ nechal se v minulosti slyšet Valdir.

Odborný web zaměřující se na kulturistiku Europe PubMed Central uvedl, že zatímco obvyklé užívání dopingových látek má za následek zvyšující se svalový růst, lepší kondici i sílu, tak vpichování Syntholu není vůbec přínosné. Ba naopak, podle lékařů se jedná o velmi nebezpečný hazard. Olej Synthol totiž po vpichu do těla ztuhne a může mít za následek velké zdravotní komplikace, například amputaci zasažených částí těla.

Na sociálních síti TikTok měl „Brazilský Hulk“ přes 1,7 milionu sledujících, kterým pravidelně ukazoval svou napíchanou chloubu. Někteří jeho tělo obdivovali, ale převažovali spíše ti, kterým se z Valdirových svalů dělali vrásky na čele. „Moc nevím, čeho tím chce dosáhnout, ale není to pěkné ani zdravé,“ napsala kulturistovi pod video jedna z uživatelek. „Proboha, vždyť ony se ty svaly olejem i lesknou,“ podivoval se další sledující.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi