Je to chlap jako hora, ale mezi účastníky soutěže The World’s Strongest Firefighter (v překladu Nejsilnější hasič na světě – pozn. red.) v Columbusu byl spíš za střízlíka. „Byli tam borci i o 30 kg těžší,“ řekl 120 kg vážící Miroslav Šín. Stal se prvním českým hasičem v historii závodu.

Patronem soutěže je legenda akčního filmu a kulturistiky Arnold Schwarzenegger, který se osobně zúčastnil. „V sále byla úžasná atmosféra. Když procházel Arnold, celý sál bez pokynu někoho třetího povstal,“ zavzpomínal hasičský profesionál.

Dostal medaili

A co víc, výkon siláka se promotérům natolik líbil, že dostal rovnou pozvánku k účasti na příštím ročníku. „To už budu mít víc času na přípravu. Pokud poletím, chci být na místě alespoň týden napřed kvůli aklimatizaci,“ poznamenal Miroslav Šín.

Mrtvý tah mu vyšel

Nejlépe se českému zástupci v závodě vydařil mrtvý tah s 200 kg vážící činkou, v této disciplíně byl čtvrtý. Nepovedlo se mu ale zvedání 120kilové klády, těžké jako on sám, přitom v tréninku s tím problém neměl.

Soutěžilo se také v běhu s pytlem písku v rukou na hrudi a přitahování závaží na laně.

Náhradníkem další Čech

Miroslav Šín měl na místě parťáka. Jako náhradníka někoho ze 13 soutěžících hasičů vybrali organizátoři dalšího Čecha, profihasiče z Liberce, Jana Pipiše.

Ten nakonec do soutěže oficiálně nezasáhl, protože všichni borci zůstali fit, ale soutěžní disciplíny si všechny odbyl „nanečisto“. To promotéry tak zaujalo, že pozvánku na příští ročník dostal také.

Závod o nejsilnějšího hasiče světa je součástí proslulého Arnold Sports festivalu. V Columbusu na něj zavítalo na 200 tisíc lidí, z toho přes 22 tisíc sportovců z 80 zemí světa.

VIDEO: Hasičská soutěž v Plzni - Nejtvrdší hasič přežívá.

Fotogalerie
7 fotografií