Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Syn přistěhovalců se odmala se staral o nemocnou maminku: Kluk z chudých poměrů se dostal na prestižní školu!

Autor: rix - 
24. ledna 2022
20:48

Ilyan (15) se narodil rodičům původem z Alžírska. A život se s hochem nemazlil. Zatímco jeho táta je po těžké nehodě ve vegetativním stavu, mamince (49) byla diagnostikována rakovina. Mladík se o ni od útlých let stará. Jakoby mu ale osud jeho starostlivost vrátil, dostal se na prestižní školu v Etonu, kterou navštěvoval princ William nebo Boris Johnson. 

Na rozdíl od jeho budoucích spolužáků, kteří jsou zvyklí na luxus a blahobyt, Ilyan si vytrpěl své. Když mu bylo pouhých devět let, jeho mamince lékaři diagnostikovali rakovinu. Byl jediným, kdo se o ni mohl postarat. Vařil, uklízel nebo nakupoval. To vše v londýnském Stratfordu, jedné z nejchudších městských čtvrtí. 

Aby toho nebylo málo, hochův otec je po těžké nehodě v permanentním vegetativním stavu. Laila utekla z válkou zmítaného Alžírska a poté se jí narodil Ilyan. Ačkoli maminka Lalia svůj boj s rakovinou vyhrála, nyní trpí funkční poruchou hybnosti a je upoutána na invalidní vozík. 

Jak uvedl deník Metro, Ilyan si své místo na Etonu zajistil díky programu prestižních vysokých škol Community School Trust (CST), který pomáhá znevýhodněným žákům získat místa na těch nejlepších školách. „Je to neuvěřitelný příběh. Možná jednou napíšu knihu. Je to určitě vítězství nad nepřízní osudu, protože to někdy bylo velmi obtížné,“ popsal chlapec své pocity. O maminku se mezitím bude starat její bratr, který kvůli tomu do Anglie přicestoval. „Budu vědět, že je o ni postaráno,“ ulevilo se Ilyanovi. 

Klučina ale za vše vděčí především mamince. „Jsem tak hrdý na svou mámu, nebýt její snahy dostat nás do Spojeného království, nikdy bych tuto příležitost nedostal,“ vysvětlil hrdý syn. A má se na co těšit, studovat bude na prestižní univerzitě, kterou navštěvoval princ William nebo britský premiér Boris Johnson. „Moc mi pomohli, dokonce mi i koupili tiskárnu,“ nemůže se Ilyan dočkat. 

Jak uvedla jeho maminka, je ráda, že se její syn dostane do lepší společnosti. „Měla jsem strach, co se v dospívání může stát, jsou tu gangy,“ řekla s tím, že na Etonu se takovým věcem vyhne. „Je to ten nejlaskavější a nejmilejší syn, jakého si matka může přát,“ dodala hrdě. „Chci být politikem, abych mohl změnit svou vlast,“ odhalil Ilyan plány do budoucna. 

Video  Jak správně zorganizovat čas školákovi?  - Videohub
Video se připravuje ...

 

 

 

Video se připravuje ...
Další videa