Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Zataženo, déšť 19°C

Student (22) chce kvůli dobrodružství vyrazit na Ukrajinu: Už dříve ho museli evakuovat z Kábulu!

Autor: rix - 
24. ledna 2022
17:34

Student Miles Routledge z anglického Birminghamu nechvalně proslul tím, že vyrazil na dovolenou do Kábulu v době, kdy moc v zemi přebíral Tálibán a museli ho evakuovat. Teď má další „skvělý“ nápad. Jako příští destinaci si vybral Ukrajinu. Chce se prý vydat do státu, který se aktuálně obává invaze ruských vojsk a pokud možno vidět válku vlastníma očima.

Vysokoškolák z Loughborough University má pro své nepochopitelné chování osobní důvod. Rád prý prozkoumává ta nejhorší místa na světě. V době zvýšeného napětí chce navštívit Ukrajinu, i když se země obává, že tam každým dnem může vypuknout ozbrojený konflikt s Ruskem. „Na Ukrajině už jsem byl, tak doufám, že uvidím něco nového,“ uvedl s tím, že se chce vydat do Charkova, do Doněcku nebo na Krym. 

„Chci vidět válku. Chci poznat pocity obou stran, stejně tak jejich názory a doufám, že budu svědkem kritického bodu celého konfliktu,“ vysvětlil odvážný, ale pro mnohé lidi hloupý Brit. Proti těm se ohradil. „Nikdy nebyli mým publikem, nad každou nejapnou poznámkou jsme se s kamarády smáli a jedli při tom popcorn,“ popsal Routledge. 

Jak uvedl deník Mirror, mladík se chce také vrátit do Afghánistánu, odkud musel být dříve evakuován. „Vrátím se do Afghánistánu a nikdo s tím nemůže nic udělat,“ dodal. Jak již dříve deník Blesk informoval, z první návštěvy Kábulu ale nebyl mladík moc nadšený. 

„Jsem zaseknutý v Afghánistánu,“ napsal Miles tehdy na Facebooku. Když do tamního hlavního města po dvou dnech jeho pobytu nakráčel Tálibán, všechny lety, kterými se mohl dostat do vlasti, byly zrušeny. „Myslím, že dnes v noci nebudu spát, viděl jsem příliš mnoho mrtvých lidí,“ sdělil šokovaný student z Británie. 

Podle svých slov chtěl výlet pojmout tak trošku jako charitu a ukázat lidem zemi, která je jiná. „Místo toho jsem se psychicky zhroutil. Nevím, co se děje, ale vůbec nevypadám dobře,“ popsal. Nakonec měl štěstí a společně s dalšími lidmi se mu podařilo se ze země dostat leteckým speciálem. Za to byl veřejně haněn. Podle mnohých zasedl místo v letadla jiným, kteří se do svízelné situace nedostali dobrovolné. 

Video  Putin západu ukazuje svaly. Analytik zmínil páky, kterými Rusko tlačí i na Česko  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa