Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C

Mladá vojačka (†19) za nejasných okolností zemřela na základně: Nedaleko spáchal kolega sebevraždu

Autor: štt - 
23. ledna 2022
05:48

Devatenáctiletá vojačka za dosud nevystřelených okolností zemřela během služby na základně v jihozápadní Anglii. Ten samý den v nedalekých kasárnách spáchal sebevraždu další mladý voják.

Jaysley-Louise Becková se připravovala na povolání profesionální vojačky. Svůj sen si ale bohužel nesplní. Za dosud nevyjasněných okolností totiž v polovině prosince náhle zemřela  na základně v Larkhillu ve Wiltsu. Armáda ihned zahájila vyšetřování, informoval deník The Sun.

Pozůstalí vzdali tragicky zemřelé teenagerce hold. „Jaysley byla milující a starostlivá osobou, která by se pro své okolí rozdala. Pokud někdo potřeboval pomoc, vždycky se mohl spolehnout na Jaysleyino slovo,“ řekli zástupci rodiny během obřadu.

Jaysley před dvěma lety absolvovala počáteční výcvik na Army Foundation College v Harrogate a poté pokračovala ve své vojenské kariéře v Larkhillu. Její smrt přišla jen několik hodin poté, co byl na nedaleké vojenské základně Bulford nalezen jiný mrtvý voják. Desátník Michael Joseph Miah (†28) byl nalezen oběšený ve své garáži.

Armáda potvrdila, že probíhá vyšetřování. Žádné další informace o Jaysleyně smrti však neuvedla. „Se zármutkem jsme potvrdili úmrtí Jaysleyho-Louise Beckové v Larkhillu v prosinci 2021. Vzhledem k tomu, že probíhá vyšetřování, nebylo by vhodné se k tomu dále vyjadřovat. Vyjadřujeme soustrast rodině a pozůstalým,“ uvedl mluvčí armády.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud