Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Maxík se SMA dělá pokroky: Rodiče zveřejnili další úspěch na videu

Autor: jel - 
16. prosince 2021
11:40

Malého Maxíka trápí zákeřná spinální svalová atrofie. Vypadalo to, že chlapeček nikdy nebude chodit. Pak se ale objevil zázračný lék Zolgensma, který Maxík dostal před více než rokem. Od té doby udělal obrovský posun a zlepšuje se každým dnem. Na sociální síti se nyní rodiče pochlubili novým videem. Malý bojovník už dokáže sám vylézt na židli.

Nejdražší lék světa byl Maxíkovi aplikován v květnu roku 2020. Jenže nestačí pouze, aby ho dostal, musí podstupovat obrovské množství rehabilitací a musí pravidelně cvičit. Naštěstí je to šikula.

Náročná léčba však nese ovoce a statečný chlapeček dělá svými pokroky radost nejenom rodičům, ale i ostatním, kteří jeho příběh pravidelně sledují. První obrovský úspěch přišel minulý rok před vánočními svátky. To se totiž Maxík poprvé sám postavil na vlastní nožičky.

Za téměř rok pokročil ještě více. Bohužel se objevily také problémy, v říjnu se totiž klučíkovi zhoršila skolióza (jedna z deformací páteře - pozn. red.) a terapeut mu doporučil nosit korzet. 

Maxíka ale jen tak něco nezastaví, a tak se na stránkách věnovaných chlapci tento týden objevilo nové video. „Všechny vás zdravím v předvánočním čase. A po delší době tady pro vás mám zase video z rehabilitace,“ napsali rodiče.

Na videu chlapeček dokáže zcela sám vylézt na židli. Vypadá to sice, že mu to přeci jenom činí obtíže, nakonec to ale zvládne, na židli se usadí a usměje se do kamery. Jen tak dál, Maxíku!

Video  Jak pokračuje léčba Maxíka s SMA? Rodiče zveřejnili další úspěch  - Facebook Maxík SMA
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa