Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

HIV pozitivní Freddie Mercury: Místo posledního spočinutí obestřeno tajemstvím

Autor: venu - 
23. listopadu 2021
05:00

23. listopadu 1991, přesně před 30 lety zpěvák Freddie Mercury vydal oficiální prohlášení o svém zdravotním stavu. Potvrdil domněnky, které měli nejenom lidé v jeho okolí, ale také fanoušci po celém světě. Onemocněl nevyléčitelnou nemocí AIDS. Pouhý den po svém prohlášení zemřel. Jeho popel ale nedostal jeho životní partner Jim Hutton, ale jeho expřítelkyně a životní láska Mary Austinová.

To, že v malém Farrokhu Bulsarovi, třímá obrovský hudební talent nebylo pochyb už od jeho raného dětství. Malý chlapec s předkusem se narodil v Zanzibaru indickým rodičům, později však se svojí rodinou utekl do Londýna. A zde se začal psát příběh jedné z největších hvězd hudebního nebe.

Freddie Mercury, jak si začal Farrokh říkat, založil spolu se třemi dalšími muzikanty kapelu, kterou dnes zná každý. Svého zaslouženého úspěchu se však kapela dočkala až s vydáním své třetí desky. Hit Bohemian rhapsody kapelu vystřelil ke hvězdám.

V té době Freddie začal zjišťovat, že v jeho hledáčku nejsou pouze ženy, v čele s jeho přítelkyní Mary Ausinovou. Objevil v sobě lásku k mužům. To Mary řekl, a i když se pár rozešel, zůstali přáteli a Mary stála po Freddieho boku společně s jeho přítelem Jimem Huttonem až do úplného konce, který přišel velmi brzy.

Po rozchodu se Freddie oddával nezávaznému sexu, alkoholu a večírkům. To, že se mezi gayi začala vyskytovat smrtelná nemoc, vir, který zabíjí, neřešil. Údajně jím onemocněl už někdy v roce 1982. Oficiálně to oznámil až v roce 1991 a den poté zemřel na zápal plic způsobený tímto onemocněním. Jeho tělesná schránka už delší dobu vypovídala službu a celý svět tušil, že se s hudební ikonou děje něco zlého.

Kromě majetku odkázal Freddie svůj popel své životní lásce Mary Austinové. Ta ho pohřbila sama a v tajnosti. Dodnes nikdo netuší, kde je slavný hudebník pohřbený, a dle Mariiných slov se to ani nikdo nedozví, protože toto tajemství neprozradí.

Jiřina Ratimcová ( 24. listopadu 2021 14:21 )

Dobre jsi se popsal.

padrino ( 23. listopadu 2021 15:24 )

Na co vědět místo jeho pohřbení,kdo si bude chtít, vzpomene se i bez toho.Nebylo spravedlivý,že všechno "shrábla" ta jeho Mary.Jim s nim bydlel,snášel jeho nálady a staral se o něj.No co už,bylo to Freddiho rozhodnutí.Byl to PAN umělec,R.I.P 🖤

nanometr ( 23. listopadu 2021 09:15 )

Tak to jsou normální lidi, tebe vystrašil ten zjev a nechal ses zmanipulovat. To už dneska neuvidíš. Dneska jsou na to léky a kdo má tu nemoc, nemá žádné příznaky a v průměru se dožije obvyklého věku. Navíc v Česku to mezi homosexuály není tak rozšířené. Má to pouze jeden z pěti set. Takže 499 z 500 ten virus v sobě nemá. Nesmíš se nechat manipulovat články v bulváru, pak propadáš hysterii. Chce to rozum, ne emoce.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud