Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Oliverek se SMA leží na JIPce! Nejdřív problém se Spinrazou, pak velké bolesti

Autor: VaB - 
21. září 2021
10:49

Tříletého Oliverka se SMA opět trápí zdraví. Nejdřív nastaly komplikace po bolestivé aplikaci Spinrazy, pak nastoupily vysoké teploty a bolesti. Rodiče museli dokonce volat i sanitku. Chlapec skončil na jednotce intenzivní péče.

Oliverek (3) trpí spinální svalovou atrofií, ale nemohl kvůli svému vážnému stavu dostat nejdražší lék Zolgensma. Je odkázaný na nepřetržitou pomoc rodičů a lék Spinraza, který se bolestivě zavádí do míšního kanálu v páteři. Ten má postup fatální choroby zastavit, jenže došlo ke komplikacím.

V pátek měl chlapeček dostat už jedenáctou dávku Spinrazy, bohužel to ale nevyšlo. Jak rodiče informovali na facebooku, kvůli značně rozšířené skolióze se lékaři nepodařilo zavést lék do páteře. Vše vyřešilo až vyšetření na CT, kde se aplikace povedla, nicméně byla velmi bolestivá a vpich pak klučinovi natekl.

„S doktorem se mamka s taťkou domluvili, že budou žádat na pojišťovně o úhradu jiné léčby, která je již naštěstí dostupná několik měsíců i u nás, abych nemusel podstupovat tak nebezpečnou lumbální punkci,“ píšou rodiče. Novým lékem by měl být risdiplam, který mu rodiče budou podávat každý den do břicha. Snad se díky němu Oliverek už nebude muset tolik trápit.

Jako by problémů neměl dost, objevily se další komplikace, tentokrát zvýšená teplota, nevolnost a bolesti. Rodiče nakonec museli přivolat sanitku, která dítě odvezla do nemocnice. 

Tam se ukázalo, že Oliverek navíc trpí zánětem močového měchýře. „Teď jsem na JIP v Městské nemocnice Ostrava Fifejdy, kde se o mě dobře starají,“ dodali rodiče. Společně s ním je tam i maminka. Držme chlapečkovi palce, ať je zase brzo doma.

Video Oliverka s SMA nebudou léčit v Motole. - Blesk TV

jiri.k ( 21. září 2021 21:23 )

tebe měl tvůj dementní fotr s vypatlanou matkou utratit, ale asi trest za blbost, že se jim vyskyt takovej debil

jiri.k ( 21. září 2021 21:19 )

jak píšu, jsi blbá kráva a ničemu nerozumíš, asi jalovice, která nemá děti

jiri.k ( 21. září 2021 21:07 )

twl ty jsi blbá kráva, to snad není možný, snad se ti v životě taky nějak zadaří

vinnetouvi ( 21. září 2021 21:03 )

Lékaři už mu tenkrát dávali pár měsíců života, proto mu nedali ten drahý lék. Otec byl drzý a neomalený veřejně vůči lékařům. Považuji za příšerné, co ti rodiče (kromě neustálého exhibování za peníze v médiích) s ním podnikají, lumbálka, bolestivé aplikace léku do páteře. Dítě je mentálně retardované, ležák, samo nedýchá, krmit se musí sondou, trvale napojené na přístroje. Je to letální stav. Jsou mladí; nechápu, proč si nepořídí další dítě a nepřestanou chudáka trápit.

kaonkl ( 21. září 2021 20:38 )

Oliverkové snad byli dva (či pdobných jmen a stáří). Jeden lék dostal, tento Oliverek ale nikoliv, protože prý to jeho zdravotní stav nedovolil. Zatímco u toho prvního bulvár zveřejňoval pokroky dítěte - že už sedí, že už stojí atd., rodiče tohoto druhého Oliverka mohli jen tiše závidět a nadávat lékařům, že se na jejich synka vykašlali. Umím se vžít do jejich srdce, jak jim asi muselo být při sledování pokroků druhého dítěte, které tento lék dostalo.
Samozřejmě že druhému chlapečkovi léčbu přeji, ale přála jsem ji i tomuto mrňouskovi, který bohužel je již odsouzený na smrt.

Zobrazit celou diskusi
Další videa