Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Smuteční akce za mrtvé hasiče z Koryčan: Nikdy nikoho nezarmoutil, říká truchlící máma Marka (†45)

Autor: Slávka Červená, ČTK - 
20. září 2021
17:09

S fotografií svého milovaného syna v rukách přišla v neděli na smuteční akci máma (71) mrtvého hasiče Marka Vrby (†45). Jemu i jeho kolegovi Jaroslavu Filovi (†35) v neděli jednotka dobrovolných hasičů vzdala hold na místě tragického výbuchu v Koryčanech.

Mnoho slz kanulo po tvářích při uctění památky dvou hasičů, kteří zemřeli uplynulou středu při výbuchu domu v Koryčanech na Kroměřížsku. A nevzpomínalo se na ně jen v jejich domovské obci.

Minuta ticha

Hasiči se v neděli v poledne v celém Česku sešli v zásahových oblecích, zapnuli výstražná světla na vozech a kolegy uctili minutou ticha. „Kde jinde je uctít, než na místě, kde zahynuli. Tragická událost zůstane ve všech, kteří ty kluky znali až do konce životů,“ uvedl bývalý velitel koryčanské jednotky Josef Ketler (39).

Žil pro hasiče

Piety se zúčastnily i rodiny zesnulých hasičů. „Jsem na něho velice hrdá. Byl to skvělý, pohodový kluk. Nikdy nikoho nezarmoutil, až teď. Nebyl ženatý a pro hasiče žil. Byl u nich od roku 1996,“ řekla Blesku o Marku Vrbovi jeho maminka Vlastimila, která ve středu přihlížela vyprošťování těla svého syna ze sutin.

K rodinnému domu v Koryčanech, který majitelé rekonstruovali, hasiči ve středu vyjeli kvůli narušení plynového potrubí. Výbuch plynu dům zničil. Jednoho dobrovolného hasiče smrtelně zranil, druhý našel smrt pod troskami budovy, která ho zavalila. Explozi prověřuje policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. 

 

Uživatel_5546907 ( 22. září 2021 07:54 )

Lidí jak můžete být tak odporní při takovém neštěstí? Je jedno kolik mu bylo, jestli měl rodinu nebo jak žil. Byl to jeho život a snažil se zachránit jiné životy. Styďte se a hlavně se zamyslete. Vy by jste riskovali pro jiné? Asi ne jak to čtu. Je mi z vás na blití

fido2 ( 21. září 2021 18:17 )

Spíš, čím to ti hasiči odpálili, to se nedozvíme?

emilrasner ( 21. září 2021 12:21 )

Opravují- blbe.

emilrasner ( 21. září 2021 12:20 )

Sasaje tu- myslím že je špatně že ses vůbec narodil,blbě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa