Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Dívka (17) přežila leteckou havárii a pád z téměř 3 kilometrů: »Robinsonka« přežila v džungli 11 dní

Autor: rc - 
8. července 2021
12:30

Let o Štědrém dnu roku 1968 se změnil v peklo pro Juliane Dillerovou. Sedmnáctiletá dívka nastoupila do letadla v Peru se svou mámou. Let měl trvat okolo dvaceti minut, ale do cíle se nikdy nedostal. Letadlo s šestaosmdesáti lidmi na palubě zasáhl blesk a zřítilo se. Přežila pouze Juliane, která jako zázrakem přežila pád z téměř tříkilometrové výšky! Zůstala sama v peruánské džungli.

Jako zázrakem přežila svou vlastní smrt Juliane Dillerová. Dnes úspěšná bioložka jako dítě žila se svými rodiči v Peru. Její otec Hans-Wilhelm Koepcke a matka Marie byli zoologové a pracovali na výzkumné stanici Panguana ležící v samém srdci Amazonky.

Její otec, který spolu se svou manželkou stanici založil v roce 1968, loboval u vlády, aby chránili oblast před lovem, vylesňováním a kolonizací. Na výzkumné stanici žili střídavě tři roky. V roce 1971 se Juliane vracela se svou mámou na stanici, aby tam strávili vánoční svátky s otcem.

Krátce před polednem na Štědrý den nastoupili do letadla v Limě, které je mělo převézt do města Pucalpy rozprostírajícího se u řeky Ucayali. Let L-188A Electra, který vezl šestaosmdesát lidí a šest členů posádky, ale vletěl do bouře a zřítil se. Jualiane pro New York Times popsala, jak se letadlo začalo třást.

Turbulence byly tak silné, že se otevřely zavazadlové skříňky a jejich obsah začal zasypávat uličku. „Moje matka, která seděla vedle mě, řekla: Doufejme, že to bude v pořádku,“ zavzpomínala na dramatické chvíle Juliane a dodala, že ze svého sedadla u okénka viděla, jak blesk zasáhl křídlo letadla.

Náhle slyšela slova své matky, která řekla: „Teď je po všem,“ uvedla pro výše zmíněný deník s tím, že lidé panikařili. „Další věc, kterou jsem věděla, že už jsem nebyla v kabině. Byla jsem venku pod širým nebem. Neopustila jsem letadlo, ale letadlo opustilo mě,“ řekla Juliane, která žije v Mnichově.

Zůstala uvězněná ve svém sedadle. Spadla z neuvěřitelné výšky téměř tří kilometrů, ale přežila. Na druhý svátek vánoční se probrala v peruánské džungli. Měla roztrhané šaty a utrpěla několik zranění. Naštěstí ani jedno z nich ji neohrožovalo na životě. Měla zlomenou klíční kost, vymknuté koleno, poraněné pravé rameno a levé lýtko a oteklé oko.

Ovšem, jak uvedla pro britský deník Daily Star, nejhorší pro ni byla ztráta brýlí, bez nichž se těžko orientovala. „Byla jsem úplně promočená, celá od bláta a špíny, protože silně pršelo celou noc a den,“ uvedla ve svých memoárech „Když jsem spadla z nebe“, které vydala v roce 2011 pod jménem Jualine Koepckeová.

Ačkoliv byla zraněná, v šoku a slabá, rozhodla se, že se vydá napříč džunglí, aby našla pomoc. „To, co jsem cítila, nebyl strach, ale bezmocný pocit opuštění,“ uvedla s tím, že džungle pro ni měla mnoho nástrah. Sama pouze s pytlíkem sladkostí čelila jedovatým hadům, pavoukům, včelám, komárům a rejnokům.

Trvalo to jedenáct dní, než konečně narazila na kýženou pomoc. Narazila na skupinu peruánských misionářů, kteří ji vzali do nemocnice. Ačkoliv si prošla v džungli peklem, nezanevřela na ni a šla ve šlépějích svých rodičů. Stala se z ní uznávaná bioložka.

„Džungle mě chytila a zachránila. Nebyla to její chyba, že jsem se tam ocitla,“ uvedla žena, která o nehodě, jenž ji potkala, nemluvila mnoho let. V roce 1989 se provdala za Ericha Dillera, entomologa a odborníka na parazitické vosy.

VIDEO: Chesley Sullenberger. Jak hrdina „Sully“ zázračně přistál na řece Hudson bez obětí na životech

Ievice-je-smegma ( 12. července 2021 21:21 )

To byl jen film a ne dokument.

Ljubaa2 ( 12. července 2021 15:33 )

Nevím, jak jste mohl cist o havarii v roce 1969, kdyz letadlo havarovalo v roce 1971. http­s://ww­w.cs­fd.cz­/fil­m/88947-zazraky-se-deji/recenze/

ANO_travit_psy ( 12. července 2021 09:39 )

Poprvé jsem o ní četl v r. 1969.

Amy6 ( 8. července 2021 22:57 )

Já jen, že by si v tom pan pisálek měl udělat jasno

Amy6 ( 8. července 2021 22:38 )

Takže, kdy to letadlo spadlo? V roce 1968 nebo 1971?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud