Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Statek po Emě Destinnové jde do dražby: Usedlost operní pěvkyně je k mání za pár milionů

Autor: rc - 
5. června 2021
13:15

Rádi byste domek s bohatou historií, který v minulosti vlastnila jedna z nejslavnějších českých operních pěvkyní? Do dražby půjde usedlost ležící nedaleko Stráže nad Nežárkou. Statek Nový Dvůr, který byl postaven v první polovině 19. století, říkal kdysi paní Emě Destinnové.

Nedaleko města Stráž nad Nežárkou v jižních Čechách leží statek Nový Dvůr, který má bohatou historii. Usedlost, která leží na samotě uprostřed zeleně, je v současné době neobydlena a hledá kupce, který by jí vdechl nový život. Jedná se o rozsáhlý objekt, který se skládá ze tří křídel a z obytné a hospodářské části.

„Poslední datovaná rekonstrukce proběhla v počátku 80. let 20. století, kdy byla upravena dispozice pro účely ubytování (ubytovací a školící středisko),“ uvedl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových na svém webu v popisku nemovitosti s tím, že novému majiteli bude k dispozici pět pokojů, kuchyň, chodba, umývárna a wc pro ženy a zvlášť wc pro muže. „Objekt v minulosti vlastnila se zámkem ve Stráži nad Nežárkou i slavná pěvkyně Ema Destinnová,“ informoval úřad s tím, že v roce 1914 se tam narodil další slavný a to voják Josef Kholl.

„Později generálmajor in memoriam, který bojoval ve druhé světové válce. Na jeho poctu umístila tuto usedlost Československá obec legionářská pamětní desku,“ doplnil úřad. Aukce začíná 15. černa a vyvolávací cena je 4 220 000 Kč.

VIDEO: Unikátní škola v malé obci. Monumentální stavba z devadesátých let

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa