Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno, bouřka 25°C

Skejťáci pláčou: Zemřel otec (†90) ikonických bot Vans!

Autor: rix - 
8. května 2021
10:10

Ve věku devadesáti let zemřel Paul Van Doren, informovala o tom společnost Vans na twitteru. Ten se podílel na vývoji ikonických bot, které milovali a dodnes obouvají všichni „skejťáci“ a mladí. Otec „Vansek“ zemřel pár dní poté, co vydal své paměti.

„Naše společnost s těžkým srdcem oznamuje smrt našeho spoluzakladatele Paula Van Dorena. Paul nebyl jen podnikatel, byl to inovátor,“ uvedla firma.

„Paulovy odvážné experimenty co se týče designu a marketingu ve spojení s jeho talentem proměnily rodinný obchod s obuví ve světově uznávanou značku,“ dodala společnost v prohlášení.

Podle Dailystaru Paul Van Doren založil značku Vans společně se svým bratrem v Kalifornii v roce 1966. Původně se firma jmenovala The Van Doren Rubber Co. Boty tehdy prodávali rovnou ze skladu. Jejich první slogan zněl: „Plátěné boty pro celou rodinu.“

Surfaři a skateboardisté si boty zamilovali. V sedmdesátých letech už měla firma otevřených sedmdesát obchodů. Firma byla v roce 2004 prodána společnosti VF Corp., ale rodina Dorenů hraje ve značce stále značnou roli.

Paulův syn Steve Van Doren je viceprezidentem pro akce a propagaci značky a jeho vnučka Kirsty Van Doren pracuje jako ředitel marketingu pro Severní Ameriku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa