Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Oběti covidu v New Yorku dál skladují chladírenské kamiony. Skončí v hromadném hrobě?

Autor: ČTK, for - 
7. května 2021
22:40

Americké město New York dodnes používá mrazírenské kamiony na skladování těl lidí, kteří zemřeli po nákaze koronavirem. Stovky mrtvol jsou takto podle města uchovávány na molu v Brooklynu, zatímco se pozůstalí rozhodují, jak s nimi naložit. Některé ale mohou skončit na hromadném pohřebišti pro těla, k nimž se nikdo nehlásí. Napsala o tom dnes agentura AP.

Mrazírenské přívěsy nejlidnatější americké město jako dočasné márnice nasadilo loni na jaře, když bylo globálně jedním z pandemií nejhůře postižených míst a hlásilo stovky mrtvých denně. Podle neziskové zpravodajské organizace The City se od loňského dubna počet těl skladovaných tímto způsobem v New Yorku ani jednou nedostal pod 500.

Úřad městského soudního lékaře dnes uvedl, že eviduje 750 těl v „dlouhodobém uskladnění“ v přívěsech na molu na konci brooklynské ulice 39th Street. Úřad ve svém vyjádření sdělil, že těla čekají na postup rodinných příslušníků. Vysoce postavená pracovnice úřadu Dina Maniotisová ale ve středu před výborem městského zastupitelstva řekla, že mnohá z těchto těl by mohla skončit na Hartově ostrově.

Tamní městské pohřebiště se stalo jedním ze symbolů epidemie covidu-19 ve Spojených státech poté, co se tam v dubnu hromadně ukládaly do země desítky těl v dřevěných krabicích.

Koronavirus USA: Pohřbívání do masových hrobů na Hartově ostrově u New Yorku Koronavirus USA: Pohřbívání do masových hrobů na Hartově ostrově u New Yorku | Reuters

Během první vlny epidemie New York zkrátil na 14 dní dobu, po níž se tělo zemřelého přesune na Hartův ostrov, pakliže se o něj nikdo nepřihlásí. Později se přešlo k praxi „dlouhodobého skladování“, aby mohli pozůstalí „uložit své blízké k odpočinku podle svého uvážení“, citovala AP mluvčího úřadu soudního lékaře. „S citlivostí a soucitem nadále spolupracujeme s jednotlivými truchlícími rodinami případ od případu,“ dodal.

AIiAIice ( 8. května 2021 09:15 )

A proč to píšeš sem? Napiš to Američanům rovnou. My s tím nic neuděláme.

pindokuk ( 8. května 2021 01:20 )

Vyskládejte je těm vrahům a původcům této plíživé biologické války na zahradu.
Hlavní viníci GATES A FAUCI a v pozadí nosáči,financovali miliony dolarů laboratoře ve wu-hanu,co se nepovedlo tam dopracovali ve Fort Detrick.

Nebojte se vy zrůdy,všechno se na vás jednou vyva­lí.Hi­roši­ma,Na­gasa­ki,Ko­rea,V­ietnam­,upá­lili jste napalmem mnoho žen a dětí ,Orange -zničená půda na desítky let ,Lybie a další zničené státy.Miliony mrtvých jen kvůli vaší rozpínavosti.

I vlastní lidi jste povraždili ve dvoj­čatec­h.Nes­kuteč­ně podrazy- skoky na měsíci v poušti v US,mnoho detailů vás prozradilo,praporky vlály - bez větru,v pozadí zelená kulisa.
Když chtěli novináři po nich ať přísahají na bibli že byli na měsíci,utíkali jak malí kluci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa