Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Vozíčkářka Petra přišla o auto, bez kterého je úplně ztracená: Kamarádi rozjeli pomoc na sítích

Autor: rc - 
13. února 2021
12:58

Cestování je obrovskou vášní pro Petru Dvořákovou, ačkoliv je upoutána na invalidní vozík, se svým přítelem dokázala procestovat Francii, Polsko i Itálii.  Na nejkrásnější místa Evropy se mohla podívat díky autu, které si se svým přítelem pořídila. Ovšem o auta před časem přišli. Příteli Petry navíc byla diagnostikována rakovina a dvojice se ocitla ve finanční tísni. Cestování se tak pro Petru stalo minulostí a navíc i komplikací. I Jízda po Praze je pro ni velice obtížná. Její přátelé se proto rozhodli ji v těžké situaci pomoci a vyhlásili na ni veřejnou sbírku!

Nepředstavitelnou cenu mělo pro vozíčkářku Petru Dvořákovou její auto. Usnadňovalo jí život nejen v Praze, ale také se díky němu podívala na místa, o kterých si myslela, že nikdy nemůže navštívit. Před osmi lety si se svým přítelem pořídila ojeté auto Volkswagen a od té doby projeli velký kus Evropy. Naposledy společně zavítali na Azurové pobřeží, kde dokonce navštívili slavné Saint-Tropez.  Ovšem Azurové pobřeží nebylo jediné, co z Francie navštívili. Petra se dokonce podívala i na Eiffelovu věž. Kromě Francie díky autu zavítala do Itálie i Polska. S přítelem podnikali cesty po Čechách a navíc vůz Petře usnadňoval cestování po Praze. Avšak auto je začala zlobit a v servisu jim nakonec řekli, že další opravy nejsou možné. 

Ovšem Petra si s přítelem nové auto nemůže dovolit. Její partner již čtvrtým rokem bojuje s rakovinou a kvůli nemoci nemůže docházet do zaměstnání. Cestování po městě je však pro Petru obtížné a to obzvlášť v zimním období. „Je to opravdu náročné cestovat v takových podmínkách na vozíku. SNÍH. HODNĚ SNĚHU. Tentokrát to opravdu není 'v Praze kalamita jak na Sibiři: 3 cm sněhu a u Muzea 4',“ napsala Petra veřejnou skupinu Moc díky na sociální síti Facebook.

„Mít, auto je můj sen nejen na cestování, poznávání světa ale je to již i nutnost. Každé mé opuštění bydliště pro mne znamená cestu na invalidním vozíku,“ uvádí Petra na webové stránce spolku Moc díky, kde je na ni vyhlášena veřejná sbírka.

V těžké situaci se rozhodli Petře pomoci právě přátelé ze spolku Moc díky z.s. a vyhlásili na ni již zmíněnou veřejnou sbírku, aby si Petra mohla dovolit nový vůz. „Jsme přátelé, známe se dlouhá léta. Chceme vybrat na 'Sen, auto pro vozíčkářku Petru', pomůžete vybrat?,“ stojí v úvodu veřejné sbírky. Pořadatelé sbírky jsou rádi za jakýkoliv příspěvek, které lidé mohou posílat na transparentní účet: ZDE!

VIDEO: Krádež veřejné sbírky ve Frýdku-Místku

Video  Krádež veřejné sbírky ve Frýdku-Místku  - Policie ČR
Video se připravuje ...