Největší část vybraných peněz obdrží pozůstalí po obětech požáru. Za každého z 11 zemřelých bude nejbližšímu pozůstalému vyplaceno 200 tisíc korun. Pokud je pozůstalých více, částka se mezi ně rozdělí. Správní rada veřejné sbírky dále navrhla, aby byli odškodněni zranění, kteří museli být hospitalizováni. Jednalo se o čtyři osoby, každá z nich obdrží 100 tisíc korun," uvedl hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Odškodní i sousedy

Zbylých téměř 600 tisíc korun získá přímo město Bohumín, které by tyto prostředky mělo rozdělit mezi obyvatele panelového domu, v němž se neštěstí stalo.

Video
délka: 00:51.52

Rodina nejmladší oběti Honzíka V. (8) na pietním místě Michal Charbulák

„Správní rada sbírky navrhla způsob rozdělení financí určených pro Bohumín, ještě ho bude schvalovat bohumínské zastupitelstvo,“ uvedla mluvčí kraje Nikola Birklenová. Sbírka musí být vypořádána do 30. prosince.

Děsivé inferno

Požár panelového domu vypukl 8. srpna. Zemřelo při něm 11 lidí včetně tří dětí a dívky ve vysokém stupni těhotenství, další lidé byli zraněni. Byt svého syna v 11. patře podle policie úmyslně zapálil Zdeněk K. (54), který tak řešil dlouhodobé rodinné spory. V bytě právě probíhala oslava narozenin. Policie žháře obvinila z vraždy a obecného ohrožení, je ve vazbě. Hrozí mu až výjimečný trest včetně doživotí.

VIDEO: Tragédie v Bohumíně. Po žhářském útoku zemřelo 11 lidí, mezi nimi tři děti.

Video
délka: 00:23.92

Tragédie v Bohumíně. Po žhářském útoku zemřelo 11 lidí, mezi nimi tři děti ZZS Moravskoslezského kraje

Fotogalerie
52 fotografií