Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo 2°C

Mladí kamarádi měli vážnou nehodu na motorce: Řidič David zemřel, Jára zůstal v bdělém kómatu

Autor: rc - 
31. října 2020
15:14

Stačil okamžik a život Járy se obrátil vzhůru nohama. Před sedmi lety jel s kamarádem z koupaliště jako spolujezdec na motorce, když narazili do stromu. Nehoda dopadla tragicky. Řidič zemřel a Jára upadl do vigilního, takzvaného bdělého kómatu. Mladík od té doby potřebuje nepřetržitou péči a jeho maminka Jaroslava je na všechno sama. Navíc se sama potýká se zdravotními problémy a ke svému synovi by potřebovala asistentku. Obrátila se proto s prosbou o finanční pomoc na veřejnost.

Járovi bylo jednadvacet let, když se svým kamarádem Davidem vyrazili na koupaliště. Cestou zpátky měli mladíci na motorce velmi vážnou nehodu. David nezvládl řízení a narazil do stromu. Mladý řidič na místě zemřel, Jára měl o trochu víc štěstí. Sice přežil, ale utrpěl vážný úraz mozku. Po nehodě upadl do vigilního kómatu, v němž je už dlouhých sedm let.

Jára potřebuje neustálou péči, kterou obstarává jeho maminka Jaroslava. „O Járu se starám sama a snažím se mu zajistit veškerou péči, kterou nezbytně potřebuje,“ uvedla Jaroslava pro crowdfundingovou platformu Donio.cz, prostřednictvím které může Járovi a jeho mamince kdokoliv finančně pomoci.

Sama Jaroslava se potýká se zdravotními problémy, péči o svého syna proto nezvládá. „Bohužel jsem onemocněla se zády, mám revmatickou artritidu a artrózu kyčle,“ dodala s tím, že by východiskem z tíživé situace byla asistentka, která by jí s péčí o syna pomohla.

„Stravu přijímá pomocí sondy do žaludku (PEG). Potřebuje pravidelné masáže, rehabilitační cvičení, zrakovou terapii, bazální stimulaci, logopedii na trénink přijímání stravy ústy atd.,“ popsala péči o syna Jaroslava s tím, že je navíc nutné vstávat k Járovi večer a pravidelně ho polohovat, aby nedošlo k proleženinám. Navíc ho musí přebalovat. Asistentka by pro ni znamenala úlevu. Ovšem na zaplacení asistence nemá dostatek potřebných financí, proto se rozhodla poprosit o pomoc širokou veřejnost. Přispět je možné zde.

starypes ( 1. listopadu 2020 07:32 )

A já myslel, že bourají jenom senioři, ale jak vidno zříti, není tomu tak.

Abatysexxx ( 1. listopadu 2020 00:08 )

mozna by lekari po zjisteni, ze ten dotycny ma silne poskozeny mozek, by se nemeli pokouset jej uzdravit, ale nechat jej rovnou umrit, protoze je to daleko horsi kdyz je clovek v tomto stavu nez kdyz je mrtvy

Johnny English ( 31. října 2020 17:09 )

Ano, tak já už hned přispěl a to tím, že jsem třikrát klikl na reklamu na této stránce (čaje, vrtačky, kurýr). Blesk jistě rád tyto prostředky převede na konto matky postiženého. Jinak by totiž šlo o popásání na cizím neštěstí a čirý ..... mediální hyenismus.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud