Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 10°C

Dvojčátka se narodila o deset týdnů dřív: Poté, co je vyňali z dělohy, se sestřičky objímaly!

Autor: rc - 
3. března 2021
05:15

Dojemné fotografie vznikly v nemocnici v Londýně. O deset týdnů dřív se tam narodila dvojčátka Aria a Skylar Morgan-Troddenova. Holčičky, které pyšným tatínkům Kyranovi Troddenovi (25) a Ryanovi Morganovi (28) odnosila náhradní matka, přišly na svět císařským řezem a poté, co je sestra vyňala z dělohy, se objímaly.  

Kyran Trodden a Ryan Morgan pocházející z anglického města Saines v hrabství Surrey se nemohli dočkat, až se stanou tatínky. Jejich příbuzná jim nakonec nabídla, že se stane jejich náhradní matkou. Dvojice dokonce uspořádala večírek, v němž došlo k odhalení, zdali se jim narodí kluk, anebo holka. Poté, co se dozvěděli, že se jim narodí rovnou dvě holčičky, nakoupili výbavičku pro miminka v růžové barvě. „Je zřejmé, že jsme do toho šli, protože jsme si mysleli, že máme jedno dítě, ale v šesti týdnech jsme zjistili, že to jsou vlastně dvojčata, což byl úžasný šok,“ dodal Kyran. Ovšem ve dvacátém týdnu těhotenství přišla šokující zpráva.

Lékaři jim sdělili, že holčičkám byl diagnostikován syndrom feto-fetální transfuze, což je vzácný syndrom postihující identická dvojčata. Při syndromu se jedno z dvojčat stává dárcovským dvojčetem a dává svému sourozenci kyslík a živiny, kvůli čemuž je ohroženo na životě. Ovšem i druhé z dvojčat je vystaveno riziku komplikací.

Náhradní matka byla proto urychleně převezena do nemocnice a podstoupila operaci. „Byli jsme velmi úzkostliví a vyděšení, ale zaměstnanci nemocnice byli naprosto úžasní. Každý týden poté jsme šli na kontrolu, abychom se ujistili, že jsou v pořádku,“ uvedl pro britský deník Daily Mail Kyran. Holčičky se narodily v devětadvacátém týdnu těhotenství, tedy o deset týdnů dřív, než byl plánovaný porod.

Poté, co je sestra vyndala z dělohy, se sestřičky objímaly. Skylar po narození nevážila ani jeden kilogram a Aria vážila jen něco málo přes jedno kilo. Ryan a Kyran nemohli být u holčiček poté, co se narodily. Kyran byl totiž den poté, co přišly na svět, testován pozitivně na koronavirus. „Byli jsme nešťastní, že jsme tam nemohli být, ale zaměstnanci byli naprosto neuvěřitelní a každý den nám posílali fotografie a videa,“ uvedl s tím, že jsou holčičky nejhezčím dárkem k Vánocům. Děvčátka si totiž z nemocnice domů odnesli na Boží hod.

VIDEO: Co nevíte o porodech a těhotenství!

MajkaB ( 3. března 2021 12:21 )

Chudinky holčičky. Materiálně zabezpečené asi budou. Ale bude jim těžko, až budou ve škole vysvětlovat, že tatínci jsou tep.lou.šci a maminka se nekoná. Děti v tomto případě umí být hodně kruté.

frantacizek ( 3. března 2021 06:31 )

boží

Zobrazit celou diskusi
Další videa