Pondělí 18. leden 2021
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno -5°C

Dvacet zlatých retrívrů mělo skončit na jatkách: Lidem se podařilo zachránit je před krutým osudem

Autor: rc - 
27. prosince 2020
15:44

Na letišti v Miami na Floridě v neděli přistálo letadlo, které převáželo dvacet zlatých retrívrů. Pejsci byli zachráněni před strašným osudem, který je čekal v Číně, kde měli skončit na jatkách. Nezisková organizace Golden Rescue South Florida však vyvinula úsilí a dokázala získat 50 tisíc amerických dolarů (zhruba 1 milion Kč), aby zlaté retrívry dostala do Spojených států amerických, kde se setkali s adoptivními rodinami.

Fotografie, z nichž srší štěstí, byly pořízeny na letišti v Miami na Floridě. V neděli tam přistálo letadlo z čínského Pekingu. Právě to převáželo důležitý náklad a to dvacet zlatých retrívrů, které v Číně čekal hrozný osud.

Podle informací britského deníku Metro měli skončit v Číně na jatkách. Neziskové organizaci Golden Rescue South Florida se jich však zželelo, a tak aktivisté vyvinuli obrovské úsilí, aby pejsky zachránili.

Plánování mělo trvat dlouhých šest měsíců, ovšem nakonec se to podařilo. Dokonce se jim povedlo vybrat i částku v hodnotě 50 tisíc dolarů (zhruba 1 milion Kč)! „Odhaduje se, že každý rok je pro obchod s psím masem poraženo přibližně 10 milionů psů. Už jen vidět zvíře v tak hrozných podmínkách je srdcervoucí. Jakmile jsou zachráněni a vědí, že jsou v bezpečí, je to jeden z nejkrásnějších pocitů. Psi neumí mluvit, jsme jejich hlasem,“ uvedla koordinátorka akce Kristine Minerva s tím, že jejich emoce můžeme vidět v jejich očích s tím, že pejsci mají již zajištěný nový domov.

VIDEO: Retrívři živořili ve vlastních výkalech. Majitelky se jich vzdaly, veterináři podali trestní oznámení

Video Retrívři živořili ve vlastních výkalech. Majitelky se jich vzdaly, veterináři podali trestní oznámení - Kateřina Lang, Pes nejvěrnější přítel, z. s.

homoerectus ( 5. ledna 2021 13:33 )

Jste těžko chápavý (chápavá?), v tom je problém.

sněhulákLH69 ( 2. ledna 2021 12:17 )

Zlatí retrívři jsou nejchutnější. Pekingští palácoví také, ale jsou moc mrňaví.

pojidacpsu ( 31. prosince 2020 13:32 )

psi chutanji skvele tak co to meles

Ramita ( 29. prosince 2020 21:01 )

To je škoda, že to považuješ za slátaninu. Jen říkám, že než si dáš maso, tak by měl člověk použít mozek a zamyslet se nad tím co předcházelo tomu než si to naservíruje na talíř

wilda ( 29. prosince 2020 16:25 )

Nerozumím ti, nechápu co jsi touto slátaninou chtěla lidem sdělit!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud