Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Zataženo, sněžení 1°C

Vojtíšek trpí vzácným syndromem: Lidé mu poslali 2,2 milionu na vytouženou operaci!

Autor: VaB - 
5. prosince 2020
12:37

Malý Vojtíšek (4) trpí vzácným Goldenharovým syndromem. Má jinou tvář, nemá pravé ucho a na to levé je nedoslýchavý. Pomůže mu nákladná operace v USA, na kterou vybíral s rodinou peníze. Nakonec se podařilo vybrat neuvěřitelných 2,2 milionu korun! Operace je tak na dosah.

Na první pohled je Vojta normální klučina, od ostatních ho ale maličko odlišuje vzácný Goldenharový syndrom. Jde o genetickou poruchu, která se projevuje obličejovou asymetrií. Zpravidla je postižena jedna část obličeje, u jistého procenta obě poloviny. Často dochází k zešikmení očí, rozštěpu patra či deformaci ucha. 

A právě touto nemocí Vojta trpí, je tu ale naděje, že vše bude tak, jak má. „Mám jinou tvář, nemám pravé ucho a na levé jsem nedoslýchavý. Z pravého ucha mi zbyl jen takový kousíček a trpím parézou lícního nervu. Boj se srdeční vadou jsem úspěšně vyhrál a se změnami na krční páteři bojuji statečně dál,“ popisuje chlapcovýma očima nadace Kryštůfek záchranář.

Nadějí je plastická operace ve Spojených státech amerických. „Operace v Americe je moc nákladná. Prosím, pomozte mi stát se normálním klukem, slyšet stereo, mít obě uši a rovnou tvář, to je to, po čem toužím,“ poprosila nadace za Kryštůvka.. 

A právě na operaci založila nadace sbírku, která byla nakonec moc úspěšná. Na konci listopadu dostal chlapec tučný šek. „Jsme velice potěšeni solidaritou a nadšením všech dárců. Díky finančním darům se podařilo pro Vojtíška nasbírat celkem 2 219 863 Kč,“ informovali zástupci nadace na facebooku.

Vysněná operace je tak na cestě ke splnění. „S velkou úctou děkujeme všem dárcům za jejich rozhodnutí finančně podpořit dobrou věc,“ dodávají. Chlapce na sociální síti podpořila stovka lidí, včetně záchranářů.

Další videa
Články odjinud