Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Dovolená v Česku skončila pro Rakušanku Andreu G. (52) děsivě: Přišla o kus lebky!

Autor: V. Kynclová, M. Nováková - 
5. prosince 2020
12:24

Na dovolenou v Česku rakouská učitelka Andrea G. (52) do smrti nezapomene. Vypadla totiž z okna ve třetím patře, a i když pád z výšky kolem sedmi metrů jako zázrakem přežila, lékaři jí museli odstranit velký kus lebky!

Na kalendáři bylo datum 20. června 2019, když se to stalo. „V noci jsem se probudila a nemohla jsem dýchat, tak jsem šla k oknu, najednou jsem ale cítila slabost,“ říká Andrea, která zničehonic omdlela. Co se dělo pak, si už nepamatuje, každopádně přepadla přes nízký parapet biedermaeirového hotelového okna.

Kde přesně bydlela, ve svém příběhu neuvádí. „Bylo to děsivé, vůbec nevím, jak dlouho jsem tam ležela, našli mě až kolemjdoucí, kteří přivolali pomoc,“ říká Rakušanka, která se probrala až po týdnu v kómatu.

Problémy trvají

Kvůli traumatickému poranění mozku a velkému tlaku v lebce kvůli masivnímu otoku jí však lékaři příliš šancí nedávali... Kromě toho měla navíc také zlomenou lopatku, pánev, kostrč, páteř, několik žeber a ruku. „Myslela jsem si, že umřu,“ přiznává. „Lékaři mi museli postupně otevřít celé tělo,“ vzpomíná Andrea.

„Srdce a žaludek jsem měla v pořádku, ovšem jiné orgány jako ledviny a játra jsem měla rovněž poškozené,“ vyjmenovává žena, která si prošla peklem. „Kvůli krvácení do mozku mi museli odstranit část lebky,“ popisuje teď už bývalá učitelka.

Tím ale její zdravotní komplikace zdaleka nekončily: „Měla jsem poškozených hodně svalů, celý rok jsem nemohla pohnout rukou. Dodnes třeba nemůžu jít sama ven, trápí mě dvojité vidění, 24 hodin denně mi píská v uších, mám bolesti a těžko se mi mluví,“ popisuje svá trápení, od nichž jí nedokázala pomoci ani padesátka rakouských i německých specialistů, jež už obrazila. Teď chce zkusit léčení v USA.

Nevzdává se

A protože Andrea stále potřebuje celou řadu nákladných terapií, založila její dcera Laura (20) sbírku, kam jí lidé mohou přispívat. „Každý den bojuje. I ten nejmenší pohyb ji stojí neskutečně moc sil, ale ona je odhodlaná žít,“ říká Laura. „Moje máma prostě chce zpátky svůj normální život a já udělám vše pro to, aby ho dostala. Nevzdáme to,“ dodala.

Picsaba ( 6. prosince 2020 10:03 )

Za bezmozka Havla určitě

Ladic_pijan ( 5. prosince 2020 22:55 )

Nebo na Hrad

Cenzorova_matka ( 5. prosince 2020 18:55 )

Třeba do milionu chvilek

Ladic_pijan ( 5. prosince 2020 15:41 )

Bez pul mozku muze jit treba do politiky

Arany ( 5. prosince 2020 13:34 )

Proč je článek otištěn až nyní? Přece každá troška do žumpy jménem Blesk se vždycky hodí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud