Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Jsi ošklivka, nadávali jí! Žena s vzácným syndromem se jim netradičně postavila

Autor: shp - 
8. října 2020
10:04

Inspirativní blogerka Melissa Blakeová (39) z amerického státu Illinois není už od pohledu obyčejnou ženou. Trpí totiž vzácným Freeman-Sheldonovým syndromem, kvůli kterému se stala mnohokrát terčem posměchu i šikany. Ona se však tyranům postavila čelem a po celý rok fotila selfie.

Freeman-Sheldonův syndrom je vzácné genetické onemocnění. Jím postižení lidé mají typický vzhled – plochý obličej, malá ústa a také pokleslá víčka. Navíc jsou nedoslýchaví a mají velké problémy s pohybem. Takto hendikepovaná je i blogerka Melissa Blakeová, která se kvůli svému vzhledu stala terčem posměchu internetových trolů.

Poté, co se navezla ve svém blogu na zpravodajském portálu CNN do amerického prezidenta Donalda Trumpa, zaútočil na ni i krajně pravicový youtuber. Melissa je sice možná hendikepovaná, ale rozhodně se nenechá zastrašit a nebojí se jít se svou kůží na trh. Namísto toho, aby se ukryla do ústraní, přešla naopak do protiútoku.

Rok plný autoportrétů

366 dní po celý rok fotila selfie, které pak zveřejňovala na sociální síti. „Během posledního roku jsem prováděla tu samou rutinu každou noc, než jsem šla spát. Vyndala jsem telefon, projela si fota a zveřejnila selfie na sociální síti,“ napsala na webu Refinery29. S výsledkem je odvážná Američanka spokojená. Stejně jako se sebou.

Předpokládám, že se z toho stal rituál, který mi přináší útěchu a štěstí. Nemluvě o tom, že mě naučil spoustu lekcí. Abych řekla pravdu, nečekala jsem, že vydržím zveřejňovat selfie celý rok, ale jak měsíce plynuly, něčeho jsem si všimla: Začala jsem se poznávat lépe než kdykoliv předtím,“ dodala Melissa.

Ze sliznaté ryby hvězdou

Jsi sliznatá ryba,“ psali jí trolové před rokem. Dnes je z ženy opravdová hvězda. Počet fanoušků na jejím profilu na twitteru vzrostl ze 7500 na neuvěřitelných 109 tisíc. Jak je vidět, síla charakteru je někdy silnější než nemocemi sužované tělo. Melissa je toho zářným příkladem.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi