Do pr*ele s rakovinou! Zemřela statečná bloggerka (†28), která veřejně bojovala se zhoubnou nemocí

Autor: shp - 
22. ledna 2020
17:52

Byla to velká bojovnice, která se jen tak nedala. Angličanka Kathryn Cartwrightová (†28) z města Sutton Coldfield se proslavila na internetu, když se při pádu z kolečkového křesla oslabená leukémií a její léčbou ošklivě poranila v obličeji. K modřinám si připsala na tvář nápis: Do pr*ele s rakovinou! Její fotka pak obletěla svět. Kathryn dál neúnavně psala o svém boji se zákeřnou nemocí. Po 13 letech nakonec podlehla zdravotním komplikacím.

Lékaři Kathryn diagnostikovali leukémii v srpnu 2007, když jí bylo teprve 16 let. Zanedlouho poté ji zdrtili, když jí oznámili, že má jen 20% šanci na přežití. Dívka se ale nevzdala a bojovala. Podstoupila transplantaci jater. Třikrát jí také transplantovali kostní dřeň.

Poslední přání se jí nesplnilo

Její velké přání, které vyslovila ve svém posledním rozhovoru pro Birmingham Live, se jí však bohužel nesplnilo. Znělo: „Ráda bych to vydržela do 30 let.“ Smrt zastihla inspirativní mladou bojovnici 18. ledna v nemocnici. Když vydechla naposledy, byla podle Mirroru obklopena nejbližší rodinou.

Budu žít na jedné z hvězd...,“ stálo u smutečního oznámení na jejím webu. „Byla to jedinečná žena, která neúnavně pracovala, aby podpořila lidi s leukémií. Její pozitivita a smysl pro humor nám budou velmi chybět. Její odkaz ale žije dál,“ prohlásil charitativní pracovník a její kamarád Anthony Nolan.

Zemřela na infekci jater

Na stránkách Kathryn stojí, že zemřela na komplikace spojené s nepřekonatelnou infekcí jater, kterou neměla šanci porazit. Během svého života toho ale dokázala hodně a inspirovala mnoho dalších lidí, aby boj o svůj život nevzdávali ani po zdrcující diagnóze.

liskabystrouska ( 27. ledna 2020 07:41 )

byla nehezka

tomik007 ( 23. ledna 2020 02:57 )

No nemate si celkem co vycitat....

paulina1@utanet.at ( 23. ledna 2020 00:19 )

Nejvetsi sra.ky jsou lidi jako ty, ty by meli odchazet ze sveta co nejrychleji, ty na svete nejsou potreba, takova primitivni spodina. Pfuj tobe

zkratik ( 22. ledna 2020 21:40 )

smutný,ale umíraj i mladší

tomik007 ( 22. ledna 2020 21:07 )

A chudak Terezka mezitim trpi v LAHVARU

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud