Bezprostředně po úmrtí Karla Gotta se na webu Denník N objevil článek Olivera Reháka o jeho smrti s více než zarážejícím titulkem. „Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národní umělec, ale i zombie či idiot hudby. Kdo byl vlastně Karel Gott?,“ hlásal.

Zděšení fanoušci, kteří právě oplakávají smrt svého idolu, byli právem pohoršeni. Po zásahu editora byl později titulek změněn na „Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národní umělec. Kdo byl vlastně Karel Gott?“ Jenže škoda už byla napáchána.

Dopředu připravený skandál

Podle data vydání, které bylo na webu uvedeno jako 21. července 2019, je nad nebe jasné, že měl Denník N článek o smrti Mistra připravený dopředu. V klíčovém okamžiku, kdy k smutnému odchodu ikony české hudby došlo, však titulek nezměnil.

Skandál tak byl hned na světě. Ani po prvotním zásahu editora však datum změněno nebylo. Chybovat je sice lidské, ale nazvat Karla Gotta idiotem hudby a zombií je opravdu přes čáru. A špatné by to bylo i před jeho skonem. Po smršti výtek novináři změnili titulek a omluvili se.

Rodina byla s Gottem do poslední chvíle

Karel Gott zemřel ve spánku před půlnocí 1. října 2019. Ve svých posledních chvílích byl obklopen milující rodinou, která byla u jeho lůžka. Po Mistrovi truchlí manželka Ivana, dcery Dominika, Lucie, Charlotte Ella a Nelly Soffie a bez nadsázky smutní i celý český národ. Chcete celou knihu o Karlu Gottovi? Koupit ji můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Fotogalerie
76 fotografií