Jednou z hvězd českého šoubyznysu, které Blesk oslovil po smrti Karla Gotta, byla i oblíbená zpěvačka Anna K. Ta se otevřeně rozhovořila o tom, že ji osobně vlastně slavíkova smrt nepřekvapila: Jako někdo, komu se podařilo dvakrát za život zvládnout boj s náročnou nemocí, přistupovala k jeho vážnému stavu zcela racionálně. Znala totiž průběh rakoviny a bylo jí jasné, jak může skončit. „Je to strašně těžký. Upřímně, poslední dobou, kdy jsem trošku sledovala ten příběh, tak jsem se spíš modlila za jeho klidnej a v podstatě spíš rychlej konec, protože tahle nemoc je hodně agresivní a neúprosná,“ prohlásila bez obalu.

Zcela bez emocí však ke skonu české hudební legendy nepřistupuje, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Je to ztráta velká pro celej národ samozřejmě, už jsem to i obrečela, ale pro toho Karla to bylo stoprocentně vysvobození. To je můj názor. Ale rodina se s tím teď bude muset potýkat. Je mi nesmírně líto Ivany a těch holčiček. Včera odešel tatínek mojí kamarádky a je to velký rozdíl, když odejde takhle slavný člověk. Nebudou mít chvilku klidu,“ dodala interpretka hitů Nebe nebo Nelítám nízko.

„Je moc hezký, že toho po něm tolik zůstalo. Pro rodinu je to vlastně hezký, budou si ho moct aspoň celý život připomínat ze všech obrázků a televizí. První roky to bude velmi bolavý, ale ten čas ty hrany obrousí. Já třeba svého tátu nemám ani na jednom videu a tak strašně bych si to přála,“ zdůraznila smutně Anna K. Tatínka pochovala před pěti lety, maminka jí zemřela už v době, kdy byla v pubertě. I jí se stala osudnou rakovina. Až moc dobře si proto Anna K. uvědomuje, jak se vdova Ivana (43) a dcery Charlotte Ella (13) a Nelly Sofie (11) teď musejí cítit. „Myslím na ně, a pro Karla je to určitě vysvobození. To je všechno, co bych k tomu měla asi říct, vzhledem k té nemoci.“ Chcete celou knihu o Karlu Gottovi? Koupit ji můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

VIDEO: Takový byl Karel Gott: Plejáda českých hvězd o milovaném Mistrovi ve speciálním dokumentu

Video
délka: 51:11
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Takový byl Karel Gott: Plejáda českých hvězd o milovaném Mistrovi ve speciálním dokumentu Blesk TV

Fotogalerie
59 fotografií