Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Babička se řízla o papír: Museli jí amputovat všechny končetiny

Autor: jel - 
16. září 2020
08:08

Marguerite Hendersonovou (57) z Fife ve Velké Británii potkal krutý osud. Poté, co dostala otravu krve, jí musely být amputovány všechny čtyři končetiny. O svém osudu napsala statečná babička knihu.

Máma dvou dětí a babička několika vnoučat se řízla o papír, v jejím těle se však rozvinula sepse tak silná, že jí lékaři museli amputovat levou paži pod loktem, na pravé ruce jí zůstala jenom polovina palce.

To však nebylo vše, o deset dní později přišla i o obě nohy. Lékaři jí je obě uřízli pod koleny. V nemocnici strávila 6 měsíců a přitom to vše začalo malou drobností. Se svým osudem se poprala velmi statečně a napsala knihu, aby varovala ostatní před nebezpečím sepse. „Je tolik lidí, kteří musí žít s následky, které jim způsobila sepse. Je to velmi nebezpečná nemoc a přitom ji lze velmi snadno přehlédnout,“ řekla Marguerite pro Daily Mirror.

„Pokud máte jakékoliv zranění, zeptejte se sami sebe, zda nemůže jít o sepsi. Já jsem nešla včas do nemocnice a skončila jsem takhle,“ říká s tím, že chce všechny varovat, aby si dávali pozor, i když je třeba jejich zranění jenom drobné.

Knihu věnovala Marguerite své fyzioterapeutce a celou ji, 80 000 slov, napsala na počítači jenom pomocí poloviny palce! „Musela jsem se přizpůsobit jinému stylu života. Byla jsem praktická žena a hlídala jsem vnoučata. Jako mrknutím oka nepracuji a nemohu řídit,“ popsala.

Bystrozraky1 ( 16. září 2020 13:59 )

Vynikající západní lékaři,ale spíš to vypadá,že studovali práva v Plzni a jako doktoři práv šli léči.

snehulak ( 16. září 2020 08:54 )

Chudák babička, kdyby to bylo dnes, asi by umřela na koronavirus. V Anglii mají ale skvělé lékaře, kteří jí zachránili alespoň levou ruku. A s tím si na počítači poradí i pravák.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud