Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Maxík s SMA měsíc po aplikaci zázračného léku ukazuje pokroky: Už sám zvedá nohy!

Autor: VaB - 
18. června 2020
18:50

Maxík se spinální svalovou atrofií je měsíc od aplikace zázračného léku Zolgensma! Začíná dělat pokroky a sám, bez pomoci rukou, zvedá nohy. „Jsme bojovníci,“ píšou rodiče na facebooku.

Malý Maxík je prvním dítětem, které dostalo přímo v České republice nový revoluční lék Zolgensma. Kvůli nemoci spinální svalová atrofie dochází k postupnému oslabování svalů a časem by zůstal klučina upoutaný na vozík, bez pomoci by nic nedokázal. 

V tom má ale zabránit zmíněný lék Zolgensma. Maxíkovi ho aplikovali lékaři v pražské motolské nemocnici. Od té doby přichází samé pozitivní zprávy! Malý chlapec podle přiloženého videa dokáže sám, bez jakékoliv pomoci rukou, zvednout vleže nohy. Nechybí ani úsměv od ucha k uchu. 

Uběhl měsíc od aplikace genové terapie a určitě jste všichni zvědaví, jaké dělám pokroky. Rodiče si začínají všímat, že...

Zveřejnil(a) Maxik_SMA dne Čtvrtek 18. června 2020

„Předtím jsem si musel pomáhat vždy ručičkama. Je nutno však podotknout, že mi v tuto chvíli působí ještě oba dva léky. Dávka kortikoidů mi byla snížena, protože jaterní testy mám stále v normě,“ píšou na facebooku.

Podle rodičů se vše může ale změnit! „V úsilí nepolevujeme, spíš naopak. Všechno je to velmi náročné, ale jsme bojovníci,“ píšou dál. „Rodiče se mnou jezdí na rehabilitace téměř každý den,“ zakončili. 

Video se připravuje ...
Další videa