Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dívka v 15 odmítla chemoterapii, odebrali ji matce: Porodila dvojčata a zemřela

Autor: jžk - 
16. května 2020
19:31

V roce 2013 se dostalo Cassandře Callenderové mediální pozornosti, když odmítla podstoupit „jedovatou“ chemoterapii kvůli Hodgkinovu lymfomu a rozhodla se pro alternativní léčbu. Soud ji tehdy odebral z péče její matky a nařídil léčbu jejím protestům navzdory. Dívka po letech svůj boj prohrála a zemřela ve věku 22 let.

Cassandra i přes svůj nelehký osud byla veliká bojovnice, dokonce v roce 2018 přivedla na svět dvojčata. Poslední čtyři měsíce života strávila v nemocnici v péči lékařů.

„Rakovina nikdy nezmizela. Říkali, že jí zachrání život. Lhali! Trpěla pět let,“ pustila se do rozhodnutí soudu rozhořčená maminka Jackie Fortinová.

To vyšlo v platnost v roce 2015 a Cassandra byla nucena podstoupit první kolo ozařování. Soudce totiž rozhodl, že je dívka ještě příliš mladá na to, aby mohla vědomě rozhodovat o svém životě.

Rok po chemoterapii našli dívce lékaři nový nádor na plicích, a jelikož byla už dospělá, rozhodla se pro alternativní terapii.

Ta bohužel nezabrala a i když Cassandra přistoupila ke konvenční chemoterapii doplněnou o imunoterapii, nemoc se šířila dál.

„Některé věci fungují, jiné nemusí. Nic vám nezaručí stoprocentní výsledek. Nemáte žádnou záruku, to jsme se jim snažili vysvětlit celou dobu. Měla se rozhodnout sama,“ řekla dívčina matka.

„Vychovávala jsem ji jako bojovnici a tou také byla. Prošla si peklem, nikdy neměla život, neměla šanci. Obviňuji všechny doktory, zdravotní sestry a soudy, kteří se jí dotkli, obviňuji všechny zodpovědné z její smrti,“ dodala Fortinová, která je dodnes znepokojená mírou utrpení, kterou musela Cassandra snášet z rozhodnutí státních úředníků.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi