Marušce (10) zjistili rakovinu: O starší sestru se starala její učitelka

Marušce (10) zjistili rakovinu: O starší sestru se starala její učitelka  (Autor: nadace SYNER)
Autor: dce - 
11. ledna 2020
22:07

Iveta z Tanvaldu pečuje sama o dvě dcerky. Když Marušce, mladší z nich, před nedávnem diagnostikovali rakovinu, neměli nikoho, kdo by se staral o starší Aničku v době, kdy maminka s Maruškou jezdili do nemocnice na chemoterapie. Nakonec jim pomohla Aniččina učitelka. Rodina nyní řeší existenční problémy, se kterými jim má pomoci sbírka.

Během jediného roku se Ivetě Votrubové a jejím dvě dcerám Marušce (10) a Aničce (12) změnil život o 180 stupňů. Mladší dceři lékaři objevili rakovinu mízních uzlin a dívenku čekala operace i následné chemoterapie. Rodina tak najednou čelila neuvěřitelnému citovému vypětí i mnoha problémům.

Jedním z nich byl i fakt, že o starší Aničku se neměl kdo starat v době matčiny nepřítomnosti - otec v rodině chyběl a Iveta musela s Maruškou trávit spoustu času v nemocnici. Nakonec se ale našli dobří lidé, kteří pomohli - Aničku si k sobě brala její učitelka. Iveta je totiž ze Slovenska a v Čechách žije příliš daleko od veškerých příbuzných. Pomohli jí i další dobří lidé - kamarádka Blanka, tanvaldský Maják a velkou měrou i MUDr. Jan Pavlečka.

Kvůli neustálé péči o nemocnou dcerku musela Iveta navíc přestat pracovat, a tak často řeší, jak zaplatit nájem, za co koupit oblečení nebo čistící prostředky.

S tím chce rodině pomoci Nadace SYNER, která jim na pomoc otevřela veřejnou sbírku„Chceme sbírkou rodině zjednodušit každodenní starosti, protože maminka kvůli nemocné dceři nemůže pracovat a právě finance na normální chod domácnosti jsou zde dost důležité,“ popsala představitelka Nadace SYNER Eva Syrovátková.

Další rána přišla ovšem v říjnu - Maruška po téměř roce, který s přestávkami strávila v nemocnici, vrátila na dvě hodiny denně do školy. Jenže se jí zhoršily výsledky a bylo třeba, aby dívka opět nastoupila na léčbu.

Od pátku 20. prosince mohou také lidé přispívat do trojice kasiček umístěných v Home Credit Areně nebo své příspěvky zasílat na transparentní účet 123 – 900180297/0100.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

oxygene.p ( 12. ledna 2020 08:55 )

Myslím , že paní Maláčová z ministerstva by měla řešit tyto případy a ne pomáhat ženský , která pracovala načerno a ještě okrádala stát na přídavkách a podpoře. Hanba čssd a její politice , pomáhají zlodějům , ale lidem v nouzi odmítají pomoci. Této paní z článku bych dal první poslední , protože ta tu pomoc skutečně potřebuje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud