Michalka (1) se narodila s rozštěpem páteře! Po čtyřech dnech musela na operaci

Autor: chal - 
29. srpna 2019
15:01

Za pouhý rok života toho má za sebou Michalka víc než dost. Holčička se narodila s rozštěpem páteře, kvůli kterému už podstoupila řadu náročných operací. Michalka musí na nohách nosit speciální dlahy, ale poctivě rehabilituje, cvičí a její rodiče doufají, že jednoho dne bude schopná plnohodnotného pohybu stejně jako ostatní děti. Léčba je drahá, rodina se ale naštěstí může spolehnout na finanční pomoc od dobrých lidí. Naposledy například jičínští policisté ukázali, že heslo Pomáhat a chránit není jejich mottem náhodou.

Michalka je obrovská bojovnice. Osud ji totiž od narození nešetří lékaři ve 33. týdnu těhotenství zjistili, že má dívenka rozštěp páteře, a proto se raději rozhodli pro předčasný porod.

Děvčátko bylo na světě jen čtyři dny a už muselo podstoupit velmi náročnou operaci. Lékaři mu opravili otevřené obratle a nervy kolem páteře.

Michalka měla navíc problém s nadměrnou tvorbou a hromaděním mozkomíšního moku v lebce, což způsobovalo rostoucí nitrolebeční tlak. Tento akutní problém lékaři vyřešili dalším zákrokem zavedli Michalce trubici, která přebytečnou kapalinu odváděla do žaludku.

Holčičku trápí i takzvaná golfová noha a má necitlivá chodidla. Proto Michalka nosí speciální dlahy a musí chodit na rehabilitace. Oblíbenou procedurou je pro holčičku hipoterapie, tedy cvičení na hřbetu koně. Prognóza tuzemských lékařů byla nicméně pro Michalčiny rodiče zdrcující  dívenka nikdy nebude chodit.

S takovým závěrem se ale táta Zdeněk a máma Michaela mohli jen stěží smířit, a tak hledali pomoc v zahraničí. Naději našli v Rakousku ve Vídni. Operace, které by Michalce mohly pomoct, jsou však nákladné, stejně tak i pravidelná cvičení, na která dívenka s rodiči dojíždí. A pojišťovna je neproplácí. Rodina je proto vděčná za jakoukoliv pomoc.

Michalčin příběh zasáhl mnoho lidí, rodině se snaží různými sbírkami vypomáhat nejrůznější organizace. Svým dílem naposledy přispěli například jičínští policisté a hráči tamního týmu amerického fotbalu Hurricanes spolu s hráčkami týmu Windstorms.

V rámci charitativní akce Den s americkým fotbalem policisté rodině předali dvacet tisíc korun, které mezi sebou vybrali. Fotbalisté rodině na transparentní účet zase pošlou výtěžek z dobrovolného vstupného.

„Na potřebné operace ve Vídni, s tím spojené rehabilitace a zdravotní pomůcky potřebuji následující dva roky 2 147 368 Kč,“ říkají za Michalku odhodlaní rodiče Zdeněk a Michaela na stránkách Naděje pro Michalku. „Budeme vám vděční za jakýkoliv příspěvek, který mi pomůže postavit se na vlastní nohy,“ dodávají za své dítě i sami za sebe.

Rodina prostřednictvím transparentního účtu Život dětem zahájila sbírku. Číslo účtu je 1117771700/5500, variabilní symbol 1919. Do poznámky je potřeba napsat Michalka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud