Černý víkend pro plochou dráhu: Populární sport přišel o dvě legendy!

Černý víkend pro plochou dráhu: Populární sport přišel o dvě legendy!  (Autor: Facebook)
Autor: dce, iSport.cz - 
27. ledna 2020
19:41

Po smrti Romana Matouška (†55) před třemi týdny přišla plochá dráha o další dvě legendy - v sobotu zemřel trenér Miloš Plzák (†85) a v neděli jezdec Čestmír Váňa (†63).

Smutný víkend za sebou mají příznivci ploché dráhy, jak informoval web speedwayfakta.cz. Osmého ledna zemřela legenda mezi československými jezdci Roman Matoušek, který proslul svým nekompromisním stylem, který mu přinášel obdiv fanoušků - ale i četná zranění. Zářil ve druhé polovině 80. let, v roce 1988 a o rok později slavil stříbro v legendární Zlaté přilbě.

Tuto sobotu ve věku úctyhodných osmdesáti pěti let zesnul oblíbený závodník a trenér Miloš Plzák, který se původně věnoval gymnastice a lyžování. K ploché dráze "přičichnul" až později v Březolupech, které se mu staly domovským klubem, jemuž nakonec dělal i předsedu.

Jen o den později zemřel i další plochodrážník - Čestmír Váňa, který se stal legendou kopřivnického klubu, jenž dostal svými výkony až do pražské Rudé hvězdy. Slibně rozjetou kariéru mu ale zmařilo vážné zranění páteře v roce 1978.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

0shaala@... ( 18. února 2020 11:20 )

Máte rádi krásné dívky? Nejlepší sex seznamka. pojď a užívej si http­://top­.x251­.best

fortun ( 28. ledna 2020 05:22 )

frajer ukazuje tři šestky rukou a pak se někdo diví, že ho vzal čert

ukava5 ( 27. ledna 2020 21:35 )

a netreba zabudnúť,ani na legendu Antonína Švába st.ktorý zomrel v novenmbri 2014...bývalého majstra sveta na ladovej plochej dráhe a dlhoročného funkcionára tohto športu...ja som mal tú česť a možnosť ho poraziť,zopár krát,ale len v stolnom tenise...na Long Islande,kde sme spolu bývali nejakú dobu a pracovali pod MOTOKOVOM na firme American jawa LTD...dodnes spomínam na tie ,,výlety po New Yorku,, to bol správny chlap, v tom pravom slova zmysle...

zlymikes ( 27. ledna 2020 21:02 )

Tenhle sport sice sleduji,ale ta jména mi nic neříkají. Asi pamatuji tu o něco starší generaci - Polák­,Rosák­,Špin­ka,Ka­dlec a další. Tomu poslednímu,Káčovi, dělal táta mechanika a já měl jako kluk tu čest čistit ráfky jeho JAPa od škváry.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud