Žena (†60) zkolabovala při soutěži v pojídání zákusků. V nemocnici zemřela

Tradiční australský zákusek lamington sestává z piškotového těsta obaleného v čokoládě a kokosu.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
27. ledna 2020
11:27

V australském státě Queensland zemřela žena při soutěži o to, kdo sní nejvíc tradičních australských zákusků. Závod se konal v pobřežním městě Hervey Bay v neděli u příležitosti australského státního svátku. Informovala o tom stanice BBC.

Šedesátileté soutěžící se udělalo špatně ve chvíli, když spolkla zákusek zvaný lamington. Ačkoliv jí rychle poskytli pomoc a přivolali sanitku, v nemocnici zemřela. Pečivo lamington sestává z piškotového těsta obaleného v čokoládě a kokosu. Soutěžící měli k dispozici sklenice s vodou.

Vedení hotelu, v němž se soutěž konala, na facebooku vyjádřilo soustrast rodině a přátelům mrtvé ženy.

Austrálie slaví 26. ledna státní svátek, který je připomínkou založení první osady přistěhovalců. Jak uvádí BBC, v zemi jsou závody v pojídání rekordního množství jídla velmi populární. Pojídají se zákusky, koláče i hot dogy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kukuku ( 27. ledna 2020 13:19 )

Radši se měla dát na švestkové knedlíky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud