Zemřel legendární závodník do vrchu: Stanislav Firtl (†74) vítězil i bez nohou

Autor: chal - 
7. ledna 2020
12:17

V sobotu ráno zemřela legenda automobilových závodů do vrchu Stanislav Firtl senior (†74). Matador vyhrával závody i přes pokročilý věk a zdravotní handicap. Pan Firtl přišel o obě nohy a byl upoutaný na invalidní vozík. To mu ale vůbec nebránilo, aby se za volantem speciálního auta stal nejrychlejším závodníkem ze startovacího pole.

Komunita automobilových závodníků oplakává ztrátu jednoho z nejzkušenějších kolegů. V sobotu 4. ledna ráno zemřel 74letý Stanislav Firtl z Kyjova, který se i ve vyšším věku stále účastnil závodů do vrchu.

Smutnou zprávu ještě v sobotu oznámili Stanislavovi kolegové z Maverick Rescue Eurocup. „Dnes ráno odešel do závodního nebe výborný závodník, skvělý člověk, a především dobrý kamarád,“ oznámili organizátoři závodů.

Odchod oblíbeného jezdce jeho kamarády a známé vzal. Desítky jich na matadora motosportu vzpomínaly na facebooku. Jeden z přátel zavzpomínal na příhodu, která podle něj ukazovala, jakým bojovníkem pan Firtl byl.

Když totiž přišel o nohu, prý nezareagoval sklesle, ale naopak se těšil, až bude moct řídit auto se speciálním ručním ovládáním pro handicapované.

Jak se ukázalo, pro legendu vrchařských závodů to nebyla žádná nepřekonatelná překážka. V roce 2018 například zvítězil ve dvou závodech třináctého ročníku tradiční Divácké 13° Maverick Rescue Eurocup.

Poslední rozloučení s panem Firtlem se uskuteční ve čtvrtek 9. ledna od 14 hodin ve smuteční síni města Kyjov.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ejulio.uni...@... ( 18. února 2020 11:56 )

Hledám chlapa nebo dívku zdarma se Skype sexem. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://top­girls­.x251­.best

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud