Pojišťovna odmítla proplatit léčbu. Rakovina Katku zabila

Autor: VaB - 
26. listopadu 2019
12:23

Když Katce Klokočkové (†33) lékaři diagnostikovali rakovinu a vytáhli jí z těla nádor o velikosti pěsti, změnil se jí celý život. Nebojovala však jen se zákeřnou nemocí, druhá rána přišla, když jí pojišťovna odmítla uhradit léčbu. Na léky se jí pak začali skládat lidé, které nikdy v životě nepotkala. Statečná žena však bohužel v pondělí své chorobě podlehla.

Vše začalo loni v květnu. Katarína Klokočková z Bratislavy se po roce bolestí rozhodla, že si zajde na gastro vyšetření. Výsledky odhalily nádor na ledvině o velikosti pěsti! „Do dvou týdnů mě operovali. Pár dní před tím jsem začala krvácet. Při operaci jsem přišla o ledvinu s nadledvinkami, slezinu a tři lymfatické uzliny,“ popsala svůj příběh na instagramu.

V průběhu týdne se jí vytvořily metastáze v lymfě, kostech a na plicích. V srpnu podstoupila první chemoterapii. Ze začátku léčba pomáhala, postupem času ale její účinek upadal. Statečné bojovnici se naskytla možnost léčby pomocí imunoterapie, tu ale pojišťovna odmítla proplatit. 

A právě fakt, že pojišťovna odmítla proplatit nákladnou léčbu, rozpoutal na sociálních sítích a v médiích velké pozdvižení. Lidé ale začali Katce posílat peníze na léčbu, která ji mohla zachránit. Pojišťovna se po nátlaku veřejnosti rozhodla své rozhodnutí změnit.

O víkendu však přišla smutná zpráva. Katarína své chorobě bohužel podlehla. Poslední příspěvek na instagramu je z nemocnice, kde ukazovala, jak nepřestává s nemocí bojovat. Pod příspěvkem lidé píší komentáře vyjadřující upřímnou soustrast rodině. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ivuska1 ( 26. listopadu 2019 16:46 )

K cemu jsou pojistovny ? K okradani lidi !

josef ( 26. listopadu 2019 16:26 )

Hlavně, že ředitelé dostávají z naších peněz milionové odměny. Měli by dostat místo mzdy víčka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud