Děsivý verdikt lékařů: Režisér Kačena má z 99 % poškozený mozek, nejbližší ale neztrácí naději

Režisér Jan Kačena
Aktualizováno -
10. 9. 2019
12:45
Autor: DH - 
9. 9. 2019
21:15

S nadaným českým režisérem Janem Kačenou to vypadá zle! Stav filmaře, který skončil v nemocnici na začátku září po inhalaci výparů z Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních, je prý velmi vážný. Podle lékařů je téměř jisté, že je jeho mozek nenávratně poškozený. Rodina a přítelkyně Kateřina stále doufají v nemožné. „Je to asi jiný vesmír, ale nás vnímá,“ nechala se slyšet žena.

O vývoji zdravotního stavu českého režiséra Jana Kačeny (37) informovala na svém facebooku právě jeho přítelkyně Kateřina. Ta i se zbytkem filmařovy rodiny netrpělivě očekávala výsledky zdravotních testů. Verdikt ji však nemohl potěšit.

„Honzovy testy dopadly velice špatně. Jeho mozek nevysílá žádné signály, na žádné podněty,“ napsala Kateřina, která se už dříve nechala slyšet, že ji její přítel i přes vážný zdravotní stav vnímá, na čemž trvá i přes fatální výsledky zkoumání. „Já, Lucka i máma máme pocit, že na nás reaguje. Je to asi jiný vesmír, ale nás vnímá,“ napsala.

Podle slov přítelkyně má Jan Kačena poškozený mozek z 99 % a lékaři nepředpokládají, že by se z hlubokého vegetativního stavu ještě probral. Ve středu tak prý muže převezou na oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče do Mostu. „Je nutné myslet na to, že uvnitř je stále on. Dýchá, srdce bije. Slyší. Cítí emoce, vnímá doteky,“ nepřestává doufat Kateřina, která po celou dobu bojovala o to, aby její milovaný Honza ležel na oddělení DIOP v Praze, kde žil, a ne na severu Čech, kde má trvalé bydliště.

To se nakonec podařilo. "Děkujeme všem. Převoz do Prahy je zařízen. Díky, děkujeme. Čtvrtek. Energii a modlitby pořád," napsala v úterý Kateřina.

Kačena upadl do bezvědomí v neděli 1. září během filmového festivalu Marienbad v Mariánských Lázních. Režisér, který vystudoval divadelní dramaturgii na JAMU v Brně, tam z neznámých důvodů údajně sundal poklop šachty u tamního Ferdinandova pramene a uvnitř začal inhalovat nebezpečné výpary CO2. Nakonec do šachty spadl a při složitém zásahu ho museli vyprostit hasiči s dýchací technikou. Bez kyslíku byl prý 40 minut, jeho oživování trvalo bezmála půl hodiny. Do nemocnice v Plzni ho pak transportoval vrtulník.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

rentierskej ( 11. září 2019 13:19 )

na blití ti mělo být z KAČENY, který inhaluje ***, (asi, aby v hlavě vůbec něco měl)!
napadat diskutující, kteří (jednohlasně) vyjádřili LOGICKÝ názor, svědčí jen o tvé ubohosti. VOX POPULI je totiž slušný lakmusový papírek.
utíkej za svým režisérem, který se stává "známým" až po svém IDI/OT/SKÉM extempore! pozitivní na tom však je, že už je to jeho poslední akce.

offline ( 11. září 2019 08:52 )

Kateřina Dudová
13 hod ·
Je mi neskutecne na bliti z tech sr ackolidi z blesku a jinejch ho ven. Ze se nestydite, vy hyeny zas rany. Zrudy lidsky. Podradny existence, sr aci, ku rvy.

melindala ( 11. září 2019 00:29 )

Klidne, ale at si to plati ze sveho. Nevim proc by to melo jit z nasich dani, pomahejme jen potrebnym, kteri si za to nemuzou sami.

offline ( 10. září 2019 23:14 )

Tak to uzavřeme...hlavně že se nikomu nic nestalo.

sara_night ( 10. září 2019 17:28 )

bloguji speciálně pro muže ☺ je tam spousta zajímavých věcí ☺☺☺
http://lady-sara­.web­site/­sara0­03

Zobrazit celou diskusi
Další videa