Iva ochrnula po pádu z koně: Judista Lukáš Krpálek nabídl pomoc

Autor: dce, chal - 
9. 9. 2019
18:19

Jediný pád z koňského hřbetu a Ivě (36) z Hustopečí se změnil celý život. Místo zpátky v sedle skončila upoutaná na nemocniční lůžku připojená k přístrojům - od krku dolů ochrnula. Díky příspěvkům od lidí si ale mohla dovolit náročnou rehabilitaci a její stav se zlepšil. To ale nestačí a pomoci jí teď chce i judista Lukáš Krpálek.

Iva spadla z milovaného koně loni 7. března a zlomila si krční obratel. Po nešťastném zranění Iva od krku dolů ochrnula, měla poškozený zrak a dlouhé měsíce dokázala dýchat jen s ventilátorem. Pomáhají jí ovšem rehabilitace ve slovenských Piešťanech, díky kterým se jí už vrátil cit do ramenou a dokáže dýchat sama bez pomoci přístrojů, což bylo donedávna nemyslitelné.

Jenže tyto rehabilitační pobyty jsou finančně velmi náročné - jeden jediný den přijde v přepočtu na více jak deset tisíc korun. Iva by zde měla být tři týdny čtyřikrát ročně! "Na další by Iva potřebovala odjet už v říjnu. Po boku s rodinou a přítelem Kamilem, kteří jí dávají spoustu síly a lásky. Tolik peněz ale jen těžko seženou," píše na svých stránkách nadace Donwio.

Tato nadace chce lidem, kteří potřebným přispějí, zprostředkovat možnost setkání se slavnou hvězdou. V případě Ivy je to judista Lukáš Krpálek, který se před pár dny stal mistrem světa. "Každý, kdo přispěje na roční rehabilitaci Ivy, má šanci na setkání s tímto sympaťákem. S judistou Lukášem Krpálkem," píší na webu. Lukáš nabízí možnost si s ním zatrénovat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Veronika567 ( 10. září 2019 20:01 )

Škoda, že v článku není číslo transparentního účtu, aby lidé věděli, kam přispět. 5609266389/0800

lucio1 ( 9. září 2019 19:15 )

Zatrénuju si s Krpálkem a budu taky invalida..Je to ale opravdu blbá náhoda, mělo by se pomoci..

syrucek ( 9. září 2019 19:06 )

Jaksi mi uniká smysl té nadace. Lidé pomáhají, aby se mohli setkat s nějakou celebritou a nebo se nadace jen přiživuje na neštěstí druhých?

Zobrazit celou diskusi
Další videa