Dvaatřicetiletá Ivanka si v životě prošla mnohým. Lékaři jí po narození odsoudily k pouhému roku života, ale ona svůj boj s nemocemi nikdy nevzdala. Aby ale mohla dál žít plnohodnotný život, musí podstoupit operaci vedenou v Americe.

„Pocházím z trojčat.  Narodila jsem se s mimořádně ojedinělou kraniofaciální diagnózou: Goldenharovým syndromem závažného stupně. Zkrátka jsem se narodila bez části lebeční kosti. Lékaři mi nedávali ani rok života. Zmýlili se. Jsem tu. Podstoupila jsem 5 kraniofaciálních operací, 4 operace srdce, potřetí bojuji s leukémií,“ popisuje mladá žena svůj boj na sociální síti.

Život ji prý nikdy nešetřil. „Navíc jsem přišla o milované rodiče, kteří pro mě znamenali vše. Goldenharův syndrom mě ale naučil bojovat za své životní sny. Nezlomila mě šikana. Vystudovala jsem práva. Našla jsem možnost léčby. Mám šanci žít jako zdravý člověk. Nyní ale čelím nečekané komplikaci. Postihuje jen 1,24% pacientů s tímto onemocněním. Bohužel jsem mezi nimi. V květnu proto musím v Chicagu AKUTNĚ podstoupit náročnou rekonstrukci čelistního kloubu. Jinde tuto operaci nezvládnou. A bez ní přestanou mé kostní implantáty fungovat. Pojišťovna mi zákrok v USA přesto odmítla uhradit,“ říká.

Bez pomoci okolí se neobejde. „Mojí jedinou nadějí jste vy,“ obrací se na veřejnost. „Potřebuju vybrat 3 860 000 Kč. Podpořit mě můžete na saveivanka.org. Od této chvíle to není jen moje mise, ale NAŠE MISE. Ze srdce vám děkuji. Sbírka trvá do 3. května 2019,“ sdělila nemocná Ivanka veřejnosti skrz sociální síť.

České celebrity proto hromadně začaly podporovat Ivančin vzkaz a šířit ho dál. „Nejde o nic menšího, než někomu zachránit život. Pokud byste chtěli přispět, číslo TRANSPARENTNÍHO ÚČTU je 4022329083/0800. Nemám strach o Ivanku, ta je obrovská bojovnice, ale bojím se, že sama to tady nezvládnu,“ přidala se k prosbě o pomoc Veronika Arichteva. Další hvězdy ji následovaly.

Fotogalerie
44 fotografií