Záchranář Honza zemřel při nehodě: Kolegové prosí o pomoc pro jeho rodinu včetně třítýdenní dcerky

Autor: dce - 
7. 7. 2019
05:40

Tragická nehoda se stala začátkem června - záchranář Honza (†33) se na Klatovsku srazil s pošťáckou dodávku. Ničivou srážku neměl šanci přežít. Jeho kolegové se nyní spojili a vytvořili video s úpěnlivou prosbou o finanční pomoc pro osiřelou rodinu.

Honza se zrovna vracel z noční směny domů, tam už ale nikdy nedojel. U Petrovic nad Úhlavou se stal obětí fatální nehody. „Řidič s vozidlem značky VW Passat reagoval na před ním jedoucí vozidlo značky Toyota tím, že vjel do protisměru, kde došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem značky Peugeot Boxer,“ uvedla policejní mluvčí Dana Landmanová.

„Středa 5. 6. 2019 byl pro klatovské záchranáře den jako každý jiný. V 8:15 vyjíždí posádka k dopravní nehodě, v tuto chvíli nikdo netuší, že jde o jejich kolegu, který tragicky zahynul,“ vypráví ve videu záchranářka Petra Fritzová.

Na Honzu doma čekala jeho životní partnerka Anička, 1,5 roční syn Honzík a třítýdenní dcera Amálka. Bohužel marně. Honza začal podle kolegů svou profesní kariéru ve strakonické nemocnici, kde potkal svou životní lásku Aničku. „Před sedmi lety se stali našimi kolegy a zároveň skvelými kamarády,“ dodala Fritzová.

„Honza byl člověk, který tmelil kolektiv, dokázal každého rozesmát a naprosto vše bral s nadhledem. Honza byl prostě skvělý člověk, který nikdy neřekl ne. Snažil se pro ostatní - a tím nemyslím jen kamarády - ale hlavně pro svou milovanou rodinu udělat vše, co bylo a někdy i nebylo v jeho silách. Prosíme, pomozte nám usnadnit tuto počínající pouť nelehkým životem. Dovolte mi, abychom vás požádali o finanční pomoc,“ vypráví řidič plzeňské záchranky, Petr Machaň.

Pro Honzovu rodinu byl zřízen transparentní účet 2801649124/2010. Za pouhý den se nasbíralo 200 000 korun.

dajka123 ( 7. července 2019 19:30 )

Oběť nehody může být i viník té nehody, pokud při ní přijde o život.

ViolaX ( 7. července 2019 14:56 )

Pokud pán nehodu nezavinil (v článku je prezentován jako oběť), tak jeho rodina dostane z povinného ručení škodícího vozidla pořádný balík, čili mám za to, že žebrat přes sdělovací prostředky není třeba.

rentierskej ( 7. července 2019 13:56 )

pořád někdo natahuje ruku.
je třeba myslet, zavčas! i na to, že může dojít k nehodě.
jak píší ostatní: pozůstalí i tak budou zajištění.
já přispívám několik let jednomu hospici a zvířecím útulkům, kde si zvířata sama pomoci nemohou (a že je tam dostali nezodpovědní lidé, není také jejich vina).
takže: tady taky nic, sorry.

dajka123 ( 7. července 2019 12:39 )

Také se mi nelíbí taková medializace jedinců. Takových lidí jsou desítky, stovky. Pokud pán nebyl viníkem dopravní nehody vdova dostane vyplácenou pojistkou, děti budou mít sirotčí důchod, paní do začátku vdovský a potom může jít do práce. Jak píšeš, maminky s postiženými dětmi mnohdy musí vyjít pouze s příspěvkem na péči protože její partner utekl a ona zůstala s tím handicapovaným dítětem sama, nemůže jít do práce protože by se o to dítě neměl kdo postarat.

wilda ( 7. července 2019 12:07 )

Je to smutné co se stalo, ale návod těchto článků je prach sprostá žebrota!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud