Eliška se narodila mrtvé mamince (†27): Lidé jí poslali miliony!

Autor: rum, čad - 
4. 9. 2019
15:24

Vojtěch (27), jeho tříletý syn Matěj a novorozená Eliška (3 týdny) by ze všeho nejvíce na světě potřebovali lásku a péči manželky, respektive maminky. Eva (†27) se k nim ale nikdy nevrátí. Zemřela poté, co jí praskla žíla a došlo ke krvácení do mozku. Eliška 117 dní rostla v jejím těle, které lékaři udržovali na přístrojích. Kolegové Vojtěcha chtěli svému kamarádovi alespoň trochu v těžkých životních chvílích ulevit a založili sbírku. Na ní se sešly skoro dva miliony korun!

Vojtěch, policejní kynolog z Třebíče, je nyní tatínkem dvou malých dětí na plný úvazek. Místo společné radosti z druhého miminka své milované Evě vystrojil pohřeb. Žena upadla do bezvědomí 21. dubna poté, co jí praskla žíla v mozku. Už při převozu sanitkou byla mozkově mrtvá.

Lékaři ve FN Brno se pokusili o nemožné – udržovat tělo ženy, která byla v 16. týdnu těhotenství, tak dlouho, dokud to půjde a plod, který v ní rostl, bude schopen přežít. To se povedlo. Zdravá Eliška se narodila 15. srpna, maminku poté lékaři v kruhu rodiny opojili od přístrojů.

Video Ve FN Brno došlo ke světově unikátnímu porodu. U mozkově mrtvé ženy (†27) lékaři udrželi 117 dní těhotenství, narodila se zdravá holčička. - FN Brno

Čechy osud zasáhl

Pohnutý životní osud nenechal chladným Vojtěchovy kolegy. Nezávislý odborový svaz Policie České republiky vyhlásil sbírku. Přispěli do ní nejen policisté, příběh zasáhl Čechy napříč republikou. Pro mladého policistu a jeho dvě malé děti se vybrala neuvěřitelná částka.

„Do data jejího skončení, 31. července, se na sbírkovém účtu shromáždila fantastická částka 1 946 213,88 Kč,“ uvádí se na facebookových stránkách svazu. „Je to úžasný důkaz lidské solidarity, kolegiality a schopnosti pomoci člověku, který se ocitl v mimořádně obtížné životní situaci,“ píše se.

Sbírku obnovili

Částka ale nemusí být konečná. Odboráři sbírku obnovili. „Ani po skončení sbírky obrovská solidarita a souznění s osudy jeho rodiny neskončily, naopak zájem pomoci kolegovi stále pokračuje,“ uvádí odboráři a dodávají:

„Poté, co se v průběhu minulého týdne veřejnost dozvěděla, že ve Fakultní nemocnici v Brně se stal zázrak a na svět přišla zdravá holčička Eliška, znovu vzrostl zájem ze strany veřejnosti o podporu formou veřejné sbírky.“

Odborový svaz proto ještě po dobu celého září obnovil sbírku ve prospěch osudem zkoušeného podpraporčíka na transparentním účtu:

4200555535/6800
variabilní symbol: 326027

Video Ve FN Brno došlo ke světově unikátnímu porodu. U mozkově mrtvé ženy (†27) lékaři udrželi 117 dní těhotenství, narodila se zdravá holčička. - FN Brno

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa