Dojemné foto: Táta čtyř dětí se díky záchranářům před smrtí podíval na milovaný oceán

Autor: rc - 
1. 9. 2019
19:23

Dojemné poslední gesto udělali australští záchranáři, kteří splnili poslední přání otci čtyři dětí Chrisi Shawovi (†45), jenž umíral na rakovinu. Zastavili mu a nechali ho, aby strávil pár posledních chvil se svou manželkou na milované pláži.

Dojemné fotografie vznikly minulý rok v Austrálii. Chris Shaw pocházející z města Currambine, které leží na předměstí Perthu, bojoval dlouhých čtrnáct měsíců s rakovinou žaludku. Chris podstoupil chemoterapie a nejprve se zdálo, že svůj boj nad zákeřnou nemocí vyhrává. Ovšem po čtyřech měsících se rakovina vrátila. Lékaři Chrisovi oznámili, že mu zbývají pouhé tři dny života.

Chris se však jen tak nehodlal vzdát. V nemocnici upoután na lůžku strávil další měsíc, posléze ale jeho manželka Kylie lékaře požádala, zdali by mohl zbytek života strávit se svou rodinou doma. Pár spolu vychovával čtyři děti – Emily (11), Ruby (9) a dvojčátka Charlotte a Isaaca (6).

Když ho záchranka vezla domů, tak projevil poslední přání. Ještě jednou cítit závan větru a paprsky slunce. Rodina strávila mnoho krásných chvil na pláži Burns, kde také zdravotníci zastavili a nechali Chrise, aby tu se svou ženou strávil pár chvil. „Jsme rodina, která miluje oceán a tohle je naše oblíbená pláž. Bylo to maličké gesto, ale znamenalo celý svět,“ řekla Kylie pro britský Daily Mail. „Ten den byli našimi anděly,“ popsala. „Strávili jsme mnoho rodinných chvil na té pláži. Seděli jsme tam a pili naše oblíbené nápoje. Děti kolem nás pobíhaly a sledovali jsme západ slunce,“ dodala Kylie.

Chris zemřel po dvou měsících doma. Na facebooku k prvnímu výročí smrti manžela, Kylie zveřejnila právě fotografii, kdy s manželem byla na pláži. On ležel na nosítkách a ona ho držela za ruku. Na pláži Burns se navíc po roce znovu shledala se zdravotníky, kteří jim tuto vzácnou chvilku dopřáli.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa