Monika, kterou jste mohli vidět i v repríze osmého dílu Malého pitavala z velkého města s názvem Muž s punčochou jako servírku a milenku barmana Josefa Somra (85), měla od dětství slušně rozjetou hereckou kariéru. V 70. a 80. letech šla z role do role. Nejvíce se zviditelnila ve filmu Hop – a je tu lidoop (1977), kde se před kamerou sešla se svým spolužákem Vladimírem Dlouhým.

„Říkalo se, že spolu opravdu chodíme, ale tak vážné to nebylo,“ tvrdil kdysi deníku Aha! sám Dlouhý. V době natáčení oné komedie, při které prý s Monikou bavili celý štáb, bylo Hálové pouhých osmnáct let.

Rok poté se spolu setkali před kamerou ještě ve filmu Mapa zámořských objevů. Pak se ale jejich cesty rozešly. „Co vím, tak v polovině osmdesátých let se vdala a odešla do Kanady. Tam organizovala divadlo pro české emigranty,“ svěřil před lety Aha! Dlouhý.

V necelých třiceti letech tak Monika pověsila herectví na hřebík. Zemřela 5. června 2010 v Ontariu na rakovinu slinivky ve věku 51 let. Patnáct dní poté vzala rakovina žaludku život i Vladimíru Dlouhému...

VIDEO: Pohřeb Vladimíra Dlouhého

Video
délka: 00:57.33

Pohřeb Vladimíra Dlouhého Richard Veselý

Fotogalerie
33 fotografií