Zdeněk (44) bojuje s ochrnutím, Evička (10) s obrnou: Michal David rodinám poslal desetitisíce

Autor: chal - 
18. července 2019
18:06

Záchranáře Zdeňka z Blanenska potkal nelehký osud. Ač je aktivní sportovec, nekuřák a profesionální záchranář, v září 2017 ho postihla cévní mozková mrtvice. Statečný muž skončil ochrnutý od krku dolů. Rodině kromě přátel a kolegů pomáhají i celebrity.

Zdeněk kvůli svému hendikepu vyžaduje neustálou péči, díky terapiím a rehabilitacím se ale jeho stav krůček po krůčku lepší. Díky speciálnímu počítači může navíc Zdeněk komunikovat s okolím. „Okem zacílí na písmeno, speciální lišta sestaví text. Během chvíle víte, co má na srdci,“ řekla Blesku životní partnerka Veronika.

Náklady na léčbu a nákup přístroje šly do statisíců, rodině se na pokrytí těchto výdajů podařilo v loňském roce nashromáždit víc než půl milionu korun. Peníze jsou však potřeba stále. Vždyť jen měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích, kam Zdeněk jezdí, přijde na 120 tisíc korun!

Osud ochrnutého záchranáře Zdeňkovým kolegům není lhostejný. Na podporu rodiny vybírají peníze prostřednictvím transparentního účtu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Příspěvek může zaslat kdokoliv. Stejně obětavě však kolegové pomáhají i rodině postižené Evičky.

„Evička si za vybrané peníze pořídí speciální kolo, aby jí usnadnilo pohyb. Zdeňkovi zase chceme přispět na další z řady rehabilitací, které mu pomáhají v postupném návratu do normálního života,“ popsali kolegové.

Jihomoravské záchranáře v jejich snaze vybrat co nejvíc peněz podpořili po koncertě ve Znojmě i zpěvák Michal David se Sagvanem Tofim. Umělci poslali rodinám pozdrav přes video a Michal David dokonce na účet přispěl 20 tisíc korun.

„Ahoj, zdravíme Zdeňka a Evičku. Přejeme vám, samozřejmě, zdraví, uzdravte se. Víme, čím si procházíte, a budeme vám strašně držet palce,“ vzkázal zpěvák z dvora Louckého kláštera ve Znojmě. „Hlavně to zdraví a štěstí, aby se vám všechno vydařilo. Mějte se krásně,“ doplnil Sagvan Tofi.

Číslo účtu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje je 5593934329/0800. V případě, že dárci chtějí, aby jimi zaslané peníze putovaly k Zdeňkovi či Evičce, musí k daru připsat, pro koho z nich je.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud