Číšník omylem nalil víno za 130 tisíc: Neuvěříte, jak se restaurace zachovala!

Jeden ze zaměstnanců manchesterské restaurace Hawksmoor hostům omylem rozlil láhev vína za 132 tisíc
Autor: chal - 
20. 5. 2019
15:14

Jeden ze zaměstnanců anglické luxusní restaurace Hawksmoor Manchester udělal pořádně drahou chybu. Zákazníkům, kteří si ve středu večer objednali láhev vína za 260 liber (7600 korun), totiž omylem přinesl Chateau le Pin Pomerol, kterou restaurace nabízí za 4500 liber (132 tisíc korun)!

Na fatální mýlku upozornil mluvčí restaurace na jejím twitterovém účtu. „Zákazníkovi, který omylem dostal láhev Chateau le Pin Pomerol 2001 – snad jste si večer užil! Našemu zaměstnanci, který tu chybu udělal, hlavu vzhůru! Chyby se dějí, stejně tě máme rádi,“ napsal mluvčí a příspěvek doplnil fotografií obou lahví.

„Jsou si hodně podobné, že?“ dodal. Ztrátu více než 120 tisíc vzali v restauraci Hawksmoor skutečně sportovně. Tamní zaměstnanci by se ale radši měli řídit rčením dvakrát měř, jednou řež. Záměna Chateau le Pin Pomerol 2001 za Chateau Pichon Longueville Comtesse de Lalande 2001 totiž restauraci stála nemalé peníze.

„Byl to velmi rušný večer a velmi jednoduchá chyba. Zaměstnanec vzal špatnou láhev,“ doplnil mluvčí lakonicky. Pod příspěvkem o kardinální mýlce se strhla lavina pobavených komentářů.

Někteří lidé požádali, aby jejich stůl při návštěvě restaurace obsluhoval onen roztržitý číšník, další podnik pochválili za vstřícnost a pochopení, jiní restauraci střízlivěji pochválili za dobrý marketing. Příspěvek týkající se záměny lahví nasbíral za jeden den 55 tisíc lajků.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa