Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Mynář prozradil další plány: Čas věnuje Alex a synům, důchod si „nemůže dovolit“

Autor: ČTK - 
9. března 2023
11:39

Kancléř bývalého prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář k dnešku rezignoval. Na dotaz ČTK uvedl, že rezignaci podal Zemanovi ve středu, a to s účinností od dnešního dne. Ve funkci ho nahradí Jana Vohralíková, kterou si vybral nastupující prezident Petr Pavel. Po odchodu z prezidentské kanceláře se nechce Mynář ucházet o žádnou pozici ve státní správě, chce se hlavně věnovat rodině a pravidelně se potkávat i se Zemanem. Podle dřívějšího vyjádření se na dnešní inauguraci, na níž se Pavel ujme prezidentského úřadu, nechystá. Zemanovi vypršel mandát o půlnoci.

„Není to klišé, za těch deset let jsem se vůbec nevěnoval své rodině, mojí paní a mým dvěma malým dětem,“ řekl Mynář minulý týden ČTK. „Poté, co si odpočinu, chci vysadit a věnovat se převážně rodině,“ doplnil. Následně si chce najít práci. „Nejsem na tom finančně tak, že bych mohl jít už do důchodu,“ dodal.

Se Zemanem by se měl v dalších měsících pravidelně potkávat. „Dohoda zní, že pan prezident bude velmi rád, když se budeme pravidelně navštěvovat, pravidelně se scházet v jeho kanceláři. Nejenom já, ale i nejbližší členové jeho týmu, který kolem něj byl celých deset let,“ řekl Mynář. Zeman se po odchodu z čela státu přestěhoval do svého nového domu v Lánech.

Pavel a Zeman dnes společně se svými manželkami na Hradě poobědvají, poté se přesunou do Vladislavského sálu na inauguraci. Na slavnostní slib nového prezidenta se Mynář nechystá. „Budu se podílet v maximální možné míře na zajištění inaugurace, ale moje přítomnost na ní, si myslím, není nutná,“ uvedl už dříve.

Mynář stál v čele prezidentské kanceláře od nástupu Miloše Zemana na Hrad v roce 2013. Od počátku budil kontroverze a kritiku, například kvůli chybějící prověrce, hospodaření kanceláře, informování o zdravotním stavu prezidenta nebo kvůli svému trestnímu stíhání.

22:51
9. 3. 2023

To bude z našeho online zpravodajství z inaugurace Pavla a konce Zemana vše. Nadcházejícím krokům nového prezidenta se ale i nadále budeme věnovat na Blesk.cz.

22:29
9. 3. 2023

Pokud se nevyskytnou žádná podezření na další nesrovnalosti na Hradě, nebude prezident Petr Pavel vyvolávat novou prověrku. „Nemá smysl takový audit zadávat, pokud bychom neměli nějaká vážná podezření,“ řekl Pavel k případné nové prověrce na Pražském hradě. Pokud by podnítil kontrolu NKÚ, zahájení procesu by podle něho trvalo řádově měsíce až půl roku, další měsíce by trvala samotná prověrka. „Případné výsledky bych se dozvěděl koncem tohoto roku nebo na začátku příštího,“ podotkl Pavel, který se dnes odpoledne ujal složením slibu funkce hlavy státu.

22:00
9. 3. 2023

Pavel zopakoval, že k týmu, který se tvořil za jeho předchůdce ve funkci Miloše Zemana v posledních deseti letech, neměl důvěru. Po zvolení prezidentem, kdy se stal chráněnou osobou, proto Pavel požádal o ochranu od lidí, kterým důvěřoval více, řekl. „Považoval jsem to za celkem logický krok, ne za nějaké naprosté odmítnutí práce útvaru prezidenta,“ podotkl. „Předpokládám, že si řadu věcí vyjasníme,“ uvedl ke schůzce s Balážem. „Vzhledem k tomu, že od zítřka už mě bude hlídat útvar ochrany prezidenta, tak to svědčí o tom, že tady k nějakému vývoji už došlo,“ doplnil.

Zobrazit celý online

Video  Kancléřka Vohralíková o „jízdě“ s Pavlem: Zakáže ochranka prezidentovi milovanou motorku?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

1917 ( 10. března 2023 16:42 )

Tím chce říct že si nekradl za těch 10 let málo?

beda88 ( 10. března 2023 00:19 )

nuuuu, já bych ho tak neodsuzoval, on je hříšník a karma je zdarma. vždy jsem přál to nejhorší jen vrahům, ale časy se mění. nepřeji mu to nejhorší, ale na něj dojde.

Rooza ( 9. března 2023 22:30 )

On je hrozně arogantní par.hant. 10let měl totální pré a prostě si myslí, že to bude nějakou cestou pokračovat dál. Asi to jeho mozek ještě nedokázal zpracovat, že časy pro něj se asi trošku změní.

Rooza ( 9. března 2023 22:20 )

Takže si chtějí otevřít nějakou "šmelibuňku" v podhradí, jakožto Miloušovou kancelář a tam vekslovat dál jó? Pochopila jsem to dobře? 😳 Tý jó, ten je neuvěřitelnej.
Pochybuju, že se Milda bude nějak častěji vzdalovat z Lán.
Doufám, že ten 🐷 rypak od sjezdovky dostane někdo do pruhovanejch tepláků! 😬

Rooza ( 9. března 2023 21:59 )

No kéž by! 🙏

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud