Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno 24°C

Pavel připustil: Putin může napadnout státy NATO! Rusové žijí v sebeklamu

Autor: ČTK, swp - 
16. února 2023
14:19

Nově zvolený prezident Petr Pavel dnes při debatě se studenty gymnázia v Ostrově na Karlovarsku uvedl, že už si není jistý, že by Rusko nenapadlo státy Severoatlantické aliance (NATO). Důvodem je podle něj přetrvávající ruská agrese na Ukrajině. Jedinou cestou, jak zabránit dalšímu válčení, je zastavit vojenské akce a společně jednat, řekl dnes studentům Pavel.

Jeden z gymnazistů se Pavla zeptal, zda si myslí, že by Rusko šlo do přímého konfliktu se státy NATO. „Možná před dvěma lety bych řekl, že nejspíš ne, ale potom, co zahájili před rokem ofenzivu na Ukrajině, tak si tím nejsem tak úplně jistý. Ruské vedení ukázalo obrovskou míru sebeklamu. Uvěřili, že ruská armáda je nejlepší a nejsilnější na světě a že Ukrajina není národ, který se dokáže postavit za svoje zájmy. Uvěřili tomu, že Západ není schopen se dát dohromady, že nebude stát při sobě a nevytvoří protiváhu Rusku,“ uvedl Pavel.

Podle něj existuje i riziko, že by Rusko mohlo použít jaderné zbraně. Upozornil, že má stále tisíce jaderných hlavic. „S takovou zemí se musí jednat sice razantně, ale na druhou stranu velice opatrně, aby nedospěli k závěru, že už jiné východisko, než použít jaderné zbraně, momentálně nemají,“ řekl zvolený prezident.

Rusko podle Pavla nesmyslně obětuje stovky životů svých vojáků. Do konfliktu na Ukrajinu posílají bídně připravené vojáky proti zkušené ukrajinské armádě. „Přesto za celou dobu konfliktu to v Rusku nevyvolalo takovou vlnu odporu, aby si veřejnost sama vynutila zastavení války,“ řekl.

23:47
2. 10. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme a přejeme vám dobrou noc. Budeme se na vás těšit zase zítra. 

22:45
2. 10. 2023

24letá dcera Ramzana Kadyrovova Ajšat Kadyrovová se stane vicepremiérkou Čečenska. Dříve zastávala funkci ministryně kultury. 

22:09
2. 10. 2023

Ministři všech 27 zemí EU uctili památku ukrajinských obránců u kyjevské Stěny paměti.

Zobrazit celý online

Video  Petr Pavel v Karlových Varech  - Blesk TV
Video se připravuje ...

e.lesanova ( 18. února 2023 16:16 )

Z Pavla už se mi chce zvracet, najel na takovou štvavou a válečnou notu, chová se jako šílenec, jen aby se zalíbil svým loutkovodičům. Nebezpečná hra pro nás všechny. Stačí se podívat na mapu, kde NATO má své základny a nemusíme moc dlouho přemýšlet, proč vznikl konflikt. Není dobrých válek, tedy není proč adorovat Američany, Němce atd., všichni mají za sebou miliony mrtvých, kruté války, řeky krve. Není jen TATO válka na UA, jen zbytečné parazitování na ní kvůli byznysu jiných. Politik, jehož prvotním zájmem není mír, ale podporování zbrojení a zatažení své země do války, je prostě zaprodaný šmejd a špatný politik, přes to nejede vlak.

E M ( 17. února 2023 20:07 )

Jen tak na vědomí že v Evropě je to úplně jinak než u nás
ht tp:/­/www­.euro­pefor­peace­.eu/

Proč naši psavci o tomhle hnutí ai zmínky

LuCo ( 17. února 2023 18:43 )

..a v tom se probral ze sna a měl ruku v nočníku...

pindal ( 17. února 2023 18:37 )

A jsou to vůbec naši?

pindal ( 17. února 2023 18:10 )

V jednom má ale pravdu.Musíme s Ruskem opatrně,protože má,teď nevím kolik jaderných hlavic.Pomalu začínám chápat některé lidi,kteří tvrdí,že Rusko nás ještě jednou zachrání.Jejich zbraně,si myslím,že chrání mír i u nás,jinak by jsme se už dávno mydlili.Doufám,že nebudou nuceni je použít,protože to by byl náš konec.A kdyby to pochopili i naši vyzbrojovatelé Ukrajiny,to by se mě líbilo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud