Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

Pavel o pískotu na hokeji ve Varech: Chápu frustraci části lidí, nemám jen podporovatele

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
16. února 2023
11:50
Autor: bel, vja, ČTK - 
16. února 2023
05:00

Druhým dnem dnes pokračovala návštěva zvoleného prezidenta Petra Pavla v Karlovarském kraji - tentokrát v Ostrově a Jáchymově. „Cesta do Karlovarského kraje potvrdila, že spojování společnosti nebude lehké. Kampaň a dezinformace společnost rozdělily a vnímám, že v ČR nemám jen podporovatele,“ uvedl Pavel na twitteru. Na výjezdu si totiž vyslechl i pískot na hokeji. Nyní vzkazuje, že chce být prezidentem všech.

Získat si sympatie obyvatel kraje, který většinově volil jeho soupeře Andreje Babiše, si včera na Karlovarsko přijel prezident Petr Pavel. Doprovodila ho manželka Eva, Pavel mimo jiné zavítal i na hokej či setkání s občany v Karlových Varech, kde nejednou čelil dotazům i na svou vášeň - jízdu na motorce.

Zatímco ve středu byl program Petra Pavla nabitý od dopoledne až do večera a stihl šest zastávek ve čtyřech městech včetně setkání s občany, dnes byl program o poznání klidnější. Na ostrovském gymnáziu se setkal při debatě se studenty i s vedením školy a krajským radním pro školství. Poté se v Jáchymově vydal na krátkou besedu s občany a pracovní oběd.

Pískání na hokeji

Pavel běhm výjezd vhodil během návštěvy Karlovarského kraje symbolicky i buly na začátku zápasu mezi HC Energie Karlovy Vary a HC Sparta Praha. Dočkal se nejen ovací, ale i pískotu, což Pavel posléze komentoval slovy, že řada lidí, kteří volili jeho protivníka v prezidentských volbách, může být frustrovaná, což chápe.

„To, že tam nebyli všichni, kteří by jásali nad mojí přítomností, je asi naprosto přirozená věc, protože v téhle zemi bylo přes 40 procent lidí, kteří volili Andreje Babiše a pokud byli mezi fanoušky na hokeji někteří lidi, kteří jsou frustrovaní z toho, že jejich kandidát nevyhrál, tak jejich reakci naprosto chápu,“ reagoval Pavel na tiskovce na dění na hokeji.

Video  Karlovy Vary - Sparta: Prezidentské buly. Petr Pavel obstaral čestný úvod  - TV TIPSPORT
Video se připravuje ...

„Já jsem dal jasně najevo, že chci řešit problémy všech občanů - i těch, kteří mě nevolili. A to, že jsem v tomto kraji, je konkrétním výrazem tomu, že jim chci naslouchat. A to, že při první návštěvě mají pocit, že se nic nezmění, ani to jim nemůžu mít za zlé, protože různí politici mluví roky a roky o tom, že se něco změní a pohne, a pokud žádnou výraznou změnu zatím lidé neviděli, tak těžko očekávat, že lidé hned uvěří, že teď by se něco změnit mohlo. Já udělám všechno pro to, abych je konkrétnímu kroky přesvědčil o tom, že se věci začnou měnit, ale samozřejmě to nejde ze dne na den,“ poznamenal Pavel.

K pískání na hokeji se vrátil i na twitteru. „Cesta do Karlovarského kraje potvrdila, že spojování společnosti nebude lehké. Kampaň a dezinformace společnost rozdělily a vnímám, že v ČR nemám jen podporovatele. O to větší smysl má s nimi hovořit a cestovat i tam, kde volili mého soupeře. Chci být prezidentem všech,“ vzkázal Pavel.

Dotazy na motorku

Během setkání s občany v Karlových Varech Pavel odpovídal na řadu dotazů včetně těch osobnějších, mimo jiné na to, zda znovu jako motorkář přijede i na sraz do Ostrova.

„Pokud jde o motomši. Vzhledem k tomu, že jde o tak unikátní akci, tak se jí budu určitě chtít zúčastnit. Koukám, že teď se pánové z ochranky orosili,“ říkal Pavel.

„Moc rád bych v krátké době otevřel Hrad a Lány, takže se tam budou konat akce. Proč by před lánským zámkem nemohla skončit nějaká vyjížďka? A na tom velkém trávníku by se dala udělat i docela dobrá párty,“ pobavil Pavel při dalším dotazu od učitele-motorkáře, který se ho ptal, zda se mohou motorkáři na Hrad přijet prezidenta na něco vyptat.

Na tiskovce promluvil i o tom, že ne všichni z hradního týmu Miloše Zemana skončí.

„Kancelář prezidenta má 92 zaměstnanců a kromě toho dvě příspěvkové organizace. Já myslím, že není důvod uvažovat tak, že by se měli vyměnit všichni, řada lidí tam pracuje dlouhou dobu a představují kontinuitu - i odbornou, bez které se fungovat nedá. Na druhou stranu v těch klíčových pozicích, které byly jednoznačně loajální Miloši Zemanovi, na čemž není nic špatného, ale bohužel byly loajální i v překračování některých pravidel, tam určitě ke změnám dojde,“ uvedl Pavel.

Petr Pavel v Karlovarském kraji: Jáchymov (16.2.2023) Petr Pavel v Karlovarském kraji: Jáchymov (16.2.2023) | ČTK/Slavomír Kubeš

Řešil vzdělávání i dostupnost zubařů

Na brífinku po čtvrteční návštěvě Jáchymova Pavel po setkání se studenty na gymnáziu v Ostrově uvedl: „Studenti nejenom, že mají přehled, zájem, ale také jsou velmi pozitivně naladěni, pokud jde o budoucnost, takže zdaleka ne všechno v tomto kraji je problémem. Jsou tady mladí lidé, kteří jsou zárukou toho, že je tady šance a potenciál, jenom je potřeba jim k tomu vytvořit podmínky.“

„Kdybych měl říct ta témata, která se nejčastěji objevovala, tak je to vzdělávání, absence škol vyšších stupňů, především tedy univerzitního nebo vysokoškolského typu v Karlovarském kraji, která by byla určitou zárukou toho, že mladí lidé nebudou odcházet z regionu a to další je dopravní obslužnost, protože ta do značné míry také brzdí další rozvoj kraje,“ řekl novinářům zvolený prezident.

Jako další problém podtrhl zdravotní a stomatologickou péči. „Myslím, že by tomu mohla pomoci lepší přeshraniční spolupráce a to bude určitě i jedním z témat, o kterých budu jednat s německým prezidentem,“ řekl Pavel.

Pavel: Odjíždím spokojen

Na závěr výjezdu shrnul celou návštěvu Karlovarského kraje. „Nejenom, že naplnila mé představy a očekávání, ale předčila je množstvím detailů a také potvrzením některých argumentů. Já odjíždím spokojen,“ uvedl Pavel a sklidil i krátký potlesk.

Pavel při své dvoudenní cestě navštívil Aš, Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Ostrov a Jáchymov. Až na Jáchymov mají tato města starosty z ANO. Návštěva Karlovarského kraje byla první cestou do regionů po Pavlově zvolení. Karlovarský kraj patří mezi regiony strukturálně postižené. Má nejnižší HDP na obyvatele, nejnižší průměrné mzdy a nejhorší vzdělanostní strukturu ze všech krajů. I proto první cesta nově zvolené hlavy státu vedla sem. Příští týden by se chtěl Pavel podívat do Ústeckého kraje a po inauguraci plánuje cestu do Moravskoslezského kraje.

Video  Pavel na tiskovce: Hozené vejce? Vůz, ve kterém jsem jel já, zasažen nebyl  - ČTK / Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

fero52 ( 24. března 2023 21:02 )

Západ musí namísto blábolů o mírových jednáních požadovat, resp. vynutit si zastavení ruské agrese. Nastolení míru je v rukou Kremlu a představitelů Západu, nikoli v rukou Ukrajinců. Západní politici by měli sdělit Putlerovi jediné: že pokud okamžitě nezastaví bombardování Ukrajiny, bude povinností NATO vytvořit nad Ukrajinou protiraketový deštník (navzdory tomu, že bude Rusáky označen za "snahu o konfrontaci" či "eskalaci konfliktu"), a poskytnout Ukrajině plnohodnotnou špičkovou výzbroj NATO, včetně dalekonosných raket, aby mohli její obránci ničit útočící ruské rakety a zařízení, odkud jsou vypalovány. Jen to povede k deeskalaci konfliktu a zmírnění utrpení ukrajinského obyvatelstva, poznačeného na desetiletí. Pokud to představitelé Západu neučiní, nezbavím se obavy, že budou hledat výmluvy i v okamžiku, kdy Rusáci vybombardují Košice, Kišiněv nebo Rigu !!! *** Musím stále opakovat, co prohlašuji (a nejen já) již od dubna? : http­s://fe­rohra­bal.bl­ogspo­t.co­m/2022­/05/dr­tiva-porazka-ruska-jedina-sance-na.html

fero52 ( 24. března 2023 21:00 )

Milý anonymní ivane:
Když slyším ty pokrytecké kecy o míru a potřebě diplomatického řešení a výzvy k příměří ve chvíli, kdy je už 1/2 Ukrajiny srovnaná se zemí a ruské rakety masakrují bezbranné obyvatelstvo a vyhání ho z domovů, resp. z vlasti, otevírá se pomyslná kudla v kapse. Na stole jsou jenom 2 možnosti = porážka Ruska anebo kapitulace Ukrajiny (a s ní celého konceptu NATO i EU)!! Už vidím, jak jde ten zmetek Orbán "diplomaticky" dojednávat smír se sousedem, který mu podpálil dům, znásilnil ženu a zabil dítě!!! Jak Harabin, Fico, Babiš či Chmelár nabízí Maďarsku za mír Podunajskou a Výchoslovenskou nížinu (Klausovi, Okamurovi s Konečnou nestačí analogie Sudet!?). Jednat s prolhaným a zákeřným Ruskem o příměří, pokud nepřestane ostřelovat Ukrajinu a nezačne stahovat jednotky z okupovaných území, by znamenalo jen ukrajinskou sebevraždu, oddychový čas pro lstivý Kreml, aby doplnil zásoby a stavy mužstva .... asi jako kdyby Sověti uzavřeli příměří s nacisty během stalingradské bitvy, resp. Spojenci zahájili mírová jednání s Hitlerem v r. 1942, kdy ovládal wehrmacht většinu Evropy a ruské území až po Kavkaz a Moskvu 🙁 Když Babiš, Milanović anebo maďarský ministr zahraničí Szijjártó pokrytecky blábolí, že model mírových jednání v případě konfliktu Izraele a arabských agresorů by měl fungovat i v případě Ukrajiny, zamlčuje hlavní pointu, že třeba mírové dohodě s Egyptem předcházelo vítězství napadeného Izraele nad arabskými státy během Jomkipurské války, rozdrcení egyptské armády a izraelská okupace celého Sinajského poloostrova a Suezu, které Egypt podpisem mírové smlouvy získal nazpět! (Podmínky si tedy diktoval napadený a následně zároveň vítězný Izrael!) Jen hlupák neví, že I. i II. světová, stejně jako Arabsko-Izraelská válka skončily porážkou / kapitulací agresora, po které teprve nastala mírová jednání v režii vítězů. v Korejské válce byl agresor "pouze" zatlačen nazpět odkud přišel .... a tak je nadále časovanou bombou, hrozbou pro mír celé oblasti, j

fero52 ( 24. března 2023 20:59 )

Koukám, že ruským švábům tu anonymita dodává odvahy! Jen tak mimochodem - Kdo je proti válce, mě by především apelovat na putina, aby vypadl z Ukrajiny, anebo pomáhat Ukrajině , any rusáky vyhnala a byl mír. Tím, že hasičům nedodáme stříkačky , také nezabráníme šíření požárů Více viz http­s://fe­rohra­bal.bl­ogspo­t.co­m/2022­/03/na-donbase-jde-i-o-prahu-brusel.html Ale kremlobotům nejde o mír, nýbrž o kapitulaci Ukrajiny a ruská vojska konečně u slovenských hranic!

e.lesanova ( 18. února 2023 16:26 )

Není řeč o Babišovi, změňte si diagnózu, ale o chování Pavla a jeho válečném horování, které se dotkne i vás, vaší rodiny, víme?

e.lesanova ( 18. února 2023 16:23 )

Stále není inaugurován a už pochopili i mnozí jeho voliči, kam chce ČR zatáhnout. Křivák, bezcharakterní válečný štváč a USA slouha. Ten rozhodně nebude za mírová jednání, klid a spojování lidí ve své zemi. Je to vidět všude, jaké obavy z něj panují mezi lidmi, proamerické koště musí mést i proti vlastním lidem.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud