Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Žena z Úřadu vlády si za Babiše a Sobotky měla ulít 8 milionů: Policie ji obvinila z podvodu

Autor: ČTK - 
1. dubna 2022
18:13

Kriminalisté obvinili z podvodu bývalou zaměstnankyni úřadu vlády, během několika let podle nich úřad připravila o téměř osm milionů korun. Odhalil to vnitřní audit, po kterém musela loni z úřadu vlády odejít. Vedení instituce se následně obrátilo na policii. Obviněné hrozí až osm let vězení. Napsal to dnes server Aktuálně.cz.

„Policejní orgán v březnu 2022 zahájil trestní stíhání jedné osoby pro zločin podvodu. Obviněné osobě je kladeno za vinu způsobení škody ve výši téměř osm milionů korun,“ řekl serveru vedoucí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Obviněná podle něj od ledna 2015 do loňského března předkládala k proplacení padělané daňové doklady, vyplácené peníze si pak nechávala pro sebe.

Vyšetřované podvody se děly v době, kdy byli premiéry postupně Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO). Úřad vlády řídili Pavel Dvořák, Radek Augustin a nejdéle Tünde Bartha. Právě za její éry se v loňském prvním pololetí objevilo podezření, že úřednice podvádí. Žena podle Aktuálně.cz pracovala na odboru rozpočtu a financování.

Úřad vlády po odhalení podal trestní oznámení a se zaměstnankyní ukončil služební poměr. „S ohledem na probíhající trestní řízení nebude úřad vlády sdělovat další podrobnosti,“ řekl k vývoji případu mluvčí nynějšího kabinetu Václav Smolka. Podle Aktuálně.cz tak není jasné, zda se úřad připojil k trestnímu řízení jako poškozený.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

sorgedoktor ( 3. dubna 2022 10:29 )

Ja tomu z zas tak nerozumim, ale myslim si ze to posuzujete podle nespravnych paragrafu..Ono treba zabiti a vrazda v konecnem dusledku vedou ke smrti, ale forensne je posuzovano jinak...
Pravo se risi In Dubio pro aegroto...

UFO1 ( 2. dubna 2022 21:50 )

A zase to vysumi do ztracena??

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa